شماره تلفن تماس با ما

051-34227301

 

My title

پل خواب روستایی کوچک با شهرتی بسیار در میانه جاده کرج به چالوس

پل خواب روستایی کوچک با شهرتی بسیار در میانه جاده کرج به چالوس

پل خواب روستایی کوچک با شهرتی بسیار در میانه جاده کرج به چالوس قرار دارد.در سمت راست رودخانه خروشان آن و در ۴۷ کیلومتری کرج قرار دارد.

دره‌ای که روستای پل خواب در منتهی الیه آن جای گرفته، مورود نام دارد که برگفته از آبادی باغستانی بسیار کوچکی در فاصله ۴ کیلومتری پل خواب است.

رودخانه مورود که از ارتفاعات قله ۳۵۰۰ متری سیاه سنگ جاری می شود پس از پیچ و خم‌های فراوان به مورود و سپس به پل خواب می‌رسد.

همچنین ادامه مسیر پاکوب پس از مورود، مسیر مناسبی برای انجام یک راهپیمایی سبک یک ساعته است.

از جاذبه‌های دیگر این روستا می‌توان به قله پل خواب و صخره‌های عظیم آن اشاره کرد که از نظر صخره نوردی شهرت ملی و بین‌المللی دارد.

اگراهل كوه‌پیمایی و دست وپنجه نرم‌كردن با صخره هستید می‌توانید سری هم به قله‌ها وصخره‌های پل خواب بزنید که شهرت بسیاری در میان صخره‌‌نوردان دارند.

دیواره پل خواب با توجه به ارتفاع بیشتر محل مناسبی برای صعود کننده های sport و big wall بوده و از دیر باز مورد توجه سنگ نوردان کرجی و تهرانی قرار گرفته است. دیواره پل خواب با توجه به تنوع زیاد مسیر ها امکان تمرین برای همه سطوح رو فراهم کرده و همچنین محل مناسبی برای تمرین صعود های مصنوعی و دیواره ای می باشد، به طوری که اکثر سنگ نوردان که قصد صعود دیواره علم رو دارند، از اوایل بهار به تمرین بر روی این دیواره مشغول می شوند. با توجه به پتانسیل بالایی که این منطقه دارد ، هر هفته میزبان سنگ نوردان زیادیست.

 

منبع: toptourism

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.