شماره تلفن تماس با ما

051-34227301

 

My title

پیست اسکی بین المللی تاریکدره همدان

پیست اسکی بین المللی تاریکدره همدان

در سطح استان همدان فقط یك پیست اسكی وجود دارد. این پیست در ۱۵ كیلومتری جنوب شهر همدان و در ارتفاعات دامنه كوه الوند در منطقه‌ای به نام تاریك‌دره واقع شده است. پیست اسکی بین المللی تاریکدره،جاذبه گردشگری استان همدان پذیرای گردشگران و علاقمندان ورزش‌های زمستانی می‌باشد.راه دسترسی به آن از محل تاریخی گنج‌‌نامه می‌گذرد که برای عموم علاقه مندان به ورزش های زمستانی مورد استفاده قرار می گیرد.
این پیست پس از پیست های دیزین و شمشک ، مقام سومین پیست کشور را دارا می باشد. طول پیست ۴ كیلومتر و شیب آن در حدود ۲۵ درصد است و در ماه‌های دی، بهمن، اسفند، فروردین و اردیبهشت قابل استفاده است. در حال حاضر حدود ۲ كیلومتر از مسیر پیست به وسیله بالابر قابل صعود است.

سه دستگاه تله اسکی ، یک سالن غذاخوری و یک خوابگاه، از جمله امکانات این پیست می‌باشد. سه دستگاه تله اسکی در روزهای اسکی در خدمت علاقمندان این ورزش است. این پیست دو دستگاه تلسی مخصوص بزرگسالان و یك دستگاه مخصوص كودكان دارد. یك پناهگاه و مهمان‌سرای جدید‌التأسیس سه طبقه نیز دارد كه زیربنای آن ۵۵۰ مترمربع است. یك طبقه آن خوابگاه، یك طبقه‌دیگر رستوران خواهران و طبقه سوم رستوران برادران است. قسمت‌های دیگر این مجموعه را ساختمان سرپرستی، ساختمان اداری، مدرسه اسكی و تأسیسات مربوط به برق اضطراری تشكیل می‌دهد.
وجود امکانات لازم در این پیست موجب شده تا دو رشته آلپاین و اسنوبرد توسط علاقه مندان به این رشته ها رونق بهتری بگیرد و در روزهای پایانی هفته، پیست اسکی بین المللی تاریکدره همدان شاهدحضور ورزشکارانی از سنین مختلف است.

پیست چمن تاریک دره مساحتی در حدود ۵۰۰۰ متر با امکانات تفریحی و رفاهی دارد که به مکانی مناسب جهت گذراندن اوقات فراغت مخصوصاً در فصول گرم سال تبدیل شده است.

در حال حاضر حدود ۰۰۰‚۱۲ نفر در فصول برفی برای ورزش اسكی و سایر ورزش‌های زمستانی از این پیست استفاده می‌كنند. طبیعی است كه از بالابرهای پیست در تابستان نیز به منظور ورزش‌های كوهستانی می‌توان استفاده كرد.

 

منبع: toptourism 

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.