شماره تلفن تماس با ما

051-34227301

 

My title

منطقه شکار ممنوع بزد، تربت جام

منطقه شکار ممنوع بزد، تربت جام

منطقه شکار ممنوع بزد در موقعیت جغرافیایی N351033 E602104 در استان خراسان رضوی واقع است. کوه بزد در 18 کیلومتری غرب تربت جام و 7 کیلومتری غرب روستای بزد با ارتفاع 2200 متر قرار گرفته است. این منطقه ی زیبا پوشیده است از انواع مختلف گونه های گیاهی که اکثر انها علاوه بر زیبایی از خاصیت دارویی نیز برخوردار است. این ارتفاعات در فصل بهار، با انواع گل‌ها و گیاهان طبیعی رنگین، مانند خاکشیر، شاه تره، کاسنی و ختمی پوشیده می‌شوند. این منطقه به واسطه قله بزد مورد استفاده کوهنوردان برای صعود به این قله قرار می گیرد. آب و هوای این منطقه در زمستان‌ها، بسیار سرد و در تابستان‌ها معتدل است. روستای بزد از طریق شهر تربت جام با جاده‌ای آسفالت قابل دسترسی است.

پوشش گیاهی

از انواع مختلف گیاهان این منطقه می توان به بلقیص -گل زرد-سلمه-شور-خار گونی-بومادران-تلخه-چرخه-کنگر-شیرسگ-جودوسر-کاکوتی-فستوکا-جووحشی-خارمشک-مریم گلی-پونه-گون-خارشتر-دلمه ترکی-زیره ی سیاه وگل لاله اشاره نمود دراین منطقه علاوه بر گونه های ذکر شده ی گیاهی انواع مختلفی از گونه های درختی نیز روییده اندکه میتوان از مهترین انها درخت بنه -زرشک- بید کوهی و بادام وحشی را نام برد.

حیات وحش

این منطقه ی زیبا همچنین محل زندگی جانورانی نظیر اهو- قوچ-میش- روباه-گرگ-شغال-خرگوش-کفتارمیباشد علاوه بران در این قسمت پرندگان زیبایی مانند طرقه یاجل-سهره-گنجشک زرد-کبک-تیهو-قناری وحشی-گل به سر-دم جنبانک-هدهد-سبز قبا-جغد-عقاب-شاهین-باز کلاجک-کبوتر چاهی و گنجشک صحرایی زندگی می کنند.

نام انگلیسی:  Bezd hunting prohibited region    

نام فارسی :  منطقه شکار ممنوع بزد

 

منبع: irandeserts

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.