شماره تلفن تماس با ما

051-34227301

 

My title

دل بدهید و راه بروید

دل بدهید و راه بروید

فرض را بر این می‌گیریم که شما یک هفته مهمان هستید و من برای این هفت روز برنامه‌ریزی می‌کنم. خواب و خستگی را هم بگذارید برای شهر و خانه‌تان. اینجا باید از روز و شب‌هایش استفاده کرد.

روز اول: از پذیرش هتل یک نقشه رایگان بگیرید. شما وارد پایتخت تاریخ، تمدن و معماری شده‌اید. شروع گردش با منطقه قلعه‌ها و قصرهاست، حتما از «فیشرمن باستین» چند عکس به یاد ماندنی بگیرید. اگر جوان هستید و سرحال کمی تپه‌نوردی کنید و به «سیتادل» بروید، باور کنید وقتی به آنجا برسید ، می‌بینید که واقعا ارزشش را داشته است. الان بخش اعظمی از شهر زیر پای شماست.

روز دوم: معمولا تمام هتل‌های بوداپست برنامه‌هایی برای تورهای گشت شهری دارند. ولی اگر دوست نداشتید از تورهای هتل استفاده کنید سری به سایت‌های Yellow Zebra و Absolute Walking Tours بزنید. این سایت‌ها تورهای شهری را ارائه می‌دهند. تور دوچرخه‌سواری، تور پیاده‌روی و... به صورت روزانه و شبانه.

روز سوم: یکی از جاذبه‌های بوداپست در بیشتر فصل‌ها کافه رستوران‌های قدیمی این شهر است که بیشتر در ناحیه پایین شهر پیدا می‌شوند. ساختمان‌هایی مربوط به جنگ جهانی دوم که به سبک هنرمندانه‌ای بازسازی و راه‌اندازی شده‌اند. اگر بتوانید شب‌های این مکان‌ها را ببینید، زیبایی‌شان چند برابر است.

روز چهارم: بوداپست اگر چه یکی از پایتخت‌های اروپاست، ولی از نظر قیمت‌ها با دیگر پایتخت‌های اروپایی خیلی فرق دارد. اینجا می‌شود با یک هزینه معقول یک غذای عالی خورد. اگر خواستید غذای مجاری را امتحان کنید حتما به «بورکنی‌ها» یا «لاسی پکسنیا» بروید. رستوران Menza خیلی امروزی است و فضای مدرن و شیکی دارد و اگر هم هوس فست‌فود کردید حتما به «واپیانو» سری بزنید. اگر هم خواستید به کافه رستوران‌های سبک قدیم بروید، به Most یا Jelen ‌ سر بزنید.

روز پنجم: امروز روز آب است. یکی از جاذبه‌های شهری بوداپست استخر آبگرم‌های این شهر است. همان طور که در اتاقتان نشسته‌اید، نقشه را بردارید و نزدیک‌ترین حمام آبگرم را پیدا کنید. سه نمونه از بهترین این استخرها Széchenyi، Gellért و Rudas هستند. سعی کنید صبح اول وقت بروید چرا که احتمالا تا شب از آبگرم بیرون نمی‌آیید!

روز ششم: امروز روز بازدید از موزه‌هاست. بسته به این که بازدید از هر موزه چقدر طول بکشد، شاید بتوان دو تا سه موزه را دید. یکی از پربازدید‌ترین موزه‌ها House of Terror است که ظلم و ستم دوران دیکتاتوری را تصویر می‌کند. البته باید گفت که ممکن است بازدید از موزه ناراحتتان کند، اما این بخش خیلی مهمی از تاریخ کشور مجارستان است، اما اگر شیفته هنر هستید Museum of Fine Arts پیشنهاد اصلی ماست. آثار هشت نقاش معروف قرن بیستم مجارستان را آنجا می‌توانید ببینید. بهترین موزه آثار عکاسی هم Ludwig Museum است.

روز هفتم: در این چند روز بیشتر وقت‌تان را در منطقه پایین شهر گذراندید، حالا وقتش رسیده که سری هم به بالای شهر بزنید، جایی که بیشتر بوداپستی‌ها دوست دارند آنجا زندگی کنند، به خاطر آرامش منطقه، خیابان‌های تمیز و هوای پاکش. آماده باشید، با مناظر بی‌نظیری روبه‌رو خواهید شد. بروید به «یانوش هیل» یا تپه «هارماشاتار» در شمال منطقه Buda . به یاد داشته باشید ‌در این منطقه پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری را حتما تجربه کنید.

 

منبع: aftabir

دسته ها: جهانگردی

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.