شماره تلفن تماس با ما

051-34227301

 

My title

جاذبه های گردشگری جزیره مایورکای اسپانیا

جاذبه های گردشگری جزیره مایورکای اسپانیا

مایورکا یکی از جزایر باله آریک اسپانیا است که با دریای گرم مدیترانه محاصره شده و در کل سال دمای مطبوعی دارد. این جزیره به خاطر کلوب هایش مشهور است، ولی چیزهای زیادی برای تماشا دارد، از گردشگاه های خانوادگی گرفته تا کوهستان های بسیار زیبا.

در مایورکا ۴۱ پلاژ وجود دارد که همه آنها پرچم آبی دارند، یعنی تأیید شده است که ساحل تمیز، امن و پایداری دارند. محبوب ترین پلاژهای آن عبارتند از سانتا پونسا که می توانید در آن با قایق به جزیره دراگونرا بروید و کالا موندراگو که بهشت بکری در جنوب است که در منطقه طبیعی حفاظت شده قرار گرفته است. سواحل اطراف ماگالوف هم به زودی گردشگاه ساحلی کالویا نامگذاری خواهند شد که پر از کافی شاپ ها و رستوران های باکلاس است و می تواند در باشگاهی مانند باشگاه ساحلی نیکی، ورزش های آبی انجام داد.

شهر بزرگ پالما که در خلیج زیبای هورس شو قرار دارد، در جنوب غربی این جزیره واقع شده است. فرودگاه مایورکا در این شهر است و بخاطر نگارخانه ها و موزه های فراوان حتماً ارزش یک بار بازدید را دارد. بازدید از بیشتر جاذبه های فرهنگی این شهر فقط چند یورو هزینه دارد و بازدید از موزه نظامی کاملاً رایگان است. شب ها هم می تواند در رستوران های این شهر، غذاهای محلی و بین المللی را امتحان کرد.

تعطیلات خانوادگی در مایورکا شامل کارها و تفریحات زیادی می شود. برای بچه ها نیز تفریحات زیادی وجود دارد، از غواصی در دریا گرفته تا رفتن به پارک های آبی مانند هیدروپارک و مارین لند. قلعه هایی هم وجود دارد که می توانند در آنجا بازی کنند، مانند قلعه کاپدپرا در نزدیکی آرتا و قلعه سانتوئری در فلانیتکس. همچنین می توان اتومبیلی اجاره کرد و برای تماشای مناظر پانورامیک جزیره، به منطقه کوهستانی سانتوئری دو سانت سالوادور رفت. بچه ها از تماشای باغ ها و مجسمه ها و بازی ها و فعالیت های هنری در مؤسسه یانیک و بن جاکوبر در نزدیکی الکودیا لذت خواهند برد.

اگر دلتان مهمانی می خواهد، به ماگالوف، الکودیا و سانتا پونسا بروید. این مناطق پر از کلوپ ها و کافی شاپ های سبک اروپایی و رومی است.

ورزش دوستان هم اغلب برای تماشای تنیس و دوچرخه سواری به مایورکا می روند. از دهکده ماناکور، زادگاه تنیسور معروف رافائل نادال دیدن کنید. هوای این منطقه عالی است و می توانید زمین تنیس پیدا کرده و بازی کنید. دوچرخه سواران نیز اغلب در حال آموزش در کوهستان های ترامونتانا در کنار کوهنوردان و راه پیمایان دیده می شوند. رشته کوه این منطقه جزو میراث جهانی یونسکو است.

اگر به دنبال مکان های فرهنگی بیشتری هستید، حتماً از دهکده های اطراف کوهستان های ترامونتانا دیدن کنید و میراث هنری مایورکا را ببینید. دیا دهکده جالبی در ساحل شمال غربی است که زمانی زادگاه رابرت گریوز شاعر و نویسنده بوده است. در راستای خط ساحلی نیز والدموسا قرار دارد که محل زندگی شوپن، آهنگساز بوده است و امروزه رویدادهای موسیقی کلاسیک در آن برگزار می شود.

پوئرتو سولر و پوئرتو پولنسا دو مکان دیگری هستند که در سفر به مایورکا نباید آنها را از دست بدهید. سولر دهکده بسیار خوش منظره ای است و می توانید از بندر با قایق گشت بزنید یا عبور کشتی ها را تماشا کنید. همچنین می توانید از قطار ۱۰۰ ساله سولر استفاده کنید که از اسکله تا شهر پالما کشیده شده است. این قطار از میان کوهستان عبور می کند. پوئرتو پولنسا نیز الهام بخش یکی از داستان های کوتاه آگاتا کریستی بوده است. او در سفر خود به این منطقه در هتل ایلا دور اقامت کرد.

وقتی از مایورکا دیدن می کنید، حتماً به بازارها و رستوران هایی که غذاهای اصیل مایورکایی دارند سری بزنید و آنها را امتحان کنید. حتماً تومبت (نوعی راتاتوئی مناسب گیاهخواران)، سوپ ماهی یا سوسیس سوبراسادا را بچشید.

 

منبع: aftabir

دسته ها: جهانگردی

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.