شماره تلفن تماس با ما

051-34227301

 

My title

شرایط قرارداد نازنیوز

شرایط قرارداد نازنیوز

 شرایط قرارداد
پیوست قرارداد سفرهای خارجی گروهی

برنامه سفر

موضوع قرارداد:

 • موضوع این قرارداد تعیین حدود و وظایف و مسئولیت‌های طرفین قرارداد برای انجام مسافرت با گشت‌های دسته‌جمعی می‌باشد.
برنامه سفر

شرح خدمات:

 • خدمات، نرخ و زمان سفر بر اساس صفحه اصلی قرارداد بوده که این شرایط به آن ضمیمه می‌باشد.

 

برنامه سفر

طرفین قرارداد:

 • ثبت‌نام‌کننده که نماینده تام‌الاختیار افرادی است که از جانب آنها اقدام به ثبت‌نام در سفر نموده و ازاین‌پس، مسافر نامیده می‌شود. مشخصات فردی افراد ثبت‌نام‌شده در صفحه اصلی قرارداد درج شده که این شرایط به آن ضمیمه است.
 • جواد عابد خراسانی به نمایندگی از شرکت گردشگری و توریستی پارسیان سفر تاجیکستان و شرکت آفرینش اطلاعات شرق که از این پس کارگزار نامیده میشود.
برنامه سفر

شرایط قرارداد:

شرایط عمومی:

 1. این پیوست می‌تواند به‌صورت دستی تهیه شود و یا به صورت الکترونیک توسط مسافر یا نماینده او از طریق تارنمای اختصاصی کارگزار تأیید و با پرداخت الکترونیک، خدمات مندرج در قرارداد برای شرکت‌کنندگان خریداری شود.
 2. امضاء قرارداد یا خرید تور به‌صورت الکترونیک از طرف مسافر یا نماینده وی، به‌منزله مطالعه دقیق مشخصات سفر، آگاهی کامل از مفاد قرارداد، شرایط ابطال سفر و اطلاع از کلیه لوازم ضروری و شخصی مورد نیاز سفر بوده و کلیه مسئولیت‌های ناشی از عدم توجه به مفاد این پیوست متوجه مسافر خواهد بود.
 3. چنانچه گشت به حد نصاب مورد نظر نرسد، کارگزار مجاز به ابطال آن، اعلام به مسافر 1 هفته قبل از تاریخ اجرای تور و استرداد وجوه دریافتی از مسافر می‌باشد.
 4. در طول سفر، امکان دیر یا زود شدن ساعات صرف غذا، خواب و استراحت، کم و زیاد شدن مدت‌زمان پیمایش مسیرها (با وسیله نقلیه و یا در راه پیمایی‌ها) با توجه به شرایط آب و هوایی، محیطی، محلی و یا حوادث غیرمترقبه وجود دارد.
 5. درصورتی‌که مقامات انتظامی یا مسئولین محلی به هر دلیلی از ورود مسافر به مقصد ممانعت کنند، مسافر ملزم به تبعیت از دستورات بوده و هیچ‌گونه مسئولیتی بر عهده کارگزار نخواهد بود.

تبصره 1: در صورت بروز این اتفاق، نماینده کارگزار (راهنما) در صورت داشتن زمان لازم، مجاز به جابجایی سفر بوده و مسافر ملزم به تبعیت از راهنما خواهد بود.

 1. درصورتی‌ که مسافر به هر دلیل برای سایر مسافرین، سرپرست گروه، راهنمایان محلی و کلاً کسانی که در اجرای گشت نقش دارند، مزاحمتی ایجاد نماید و یا مرتکب اعمال خلاف شئونات و قوانین جمهوری اسلامی و یا کشور مقصد شود، سرپرست گروه موظف است برحسب مورد تصمیم لازم را در خصوص این مسافر اخذ نموده و مراتب را جهت ضبط به کارگزار گزارش نماید.
 2. چنانچه مسافر ممنوع‌الخروج باشد و یا در بدو ورود به کشوری مقامات محلی از ورود او به کشور جلوگیری نمایند مسافر ملزم به پرداخت جریمه‌های «جدول شماره 1» این قرارداد بوده و سرپرست تور فقط موظف به همکاری جهت بازگشت مسافر به کشور می‌باشد و هیچ نوع مسئولیتی در این خصوص متوجه کارگزار نخواهد بود. اقامت در سالن ترانزیت تا زمان بازگشت و هزینه مربوطه  به‌عهده مسافر است.

 

برنامه سفر

هتل و اقامت:

 1. در صورت اقامت در هتل، قیمت هر گشت بر اساس اتاق 2 نفره تنظیم می‌گردد. مسافرینی که به‌ تنهایی سفر می‌کنند، هنگام ثبت‌نام مشمول مقررات و نرخ استفاده از اتاق 1 تخته می‌باشند.

تبصره 2: در اکثر هتل‌ها، تخت سوم در اتاق‌های 3 تخته از نوع سفری و یا کاناپه تاشو بوده که موقتاً در اتاق 2 تخته گذاشته می‌شود.

تبصره 3: ساعت تحویل اتاق‌های هتل به هنگام ورود ساعت 14 و تخلیه ساعت 11 صبح بوده که مسافر موظف به رعایت آن می‌باشد. تحویل و تخلیه اتاق قبل و بعد از ساعات اعلام شده تابع قوانین هتل بوده و هزینه‌های احتمالی بر عهده مسافر است.

 1. در اقامتگاه‌های بومی یا محیط‌های طبیعی غیر از هتل (کمپ، کلبه، خانه محلی)، امکان استفاده از چادر یا اتاق اختصاصی برای مسافر وجود ندارد. همچنین زمان لازم برای برپایی کمپ و جمع‌آوری آن مورد قبول مسافر می‌باشد.
 2. استفاده از خدمات هتل از قبیل مواد خوراکی و نوشیدنی، خشک‌شویی و... تابع قوانین هتل بوده و پرداخت هزینه‌های انجام شده به‌عهده مسافر است.
برنامه سفر

روادید (ویزا):

 1. کارگزار در خصوص عدم صدور روادید از سوی سفارتخانه‌ها برای هیچ‌یک از مسافرین مسئولیت نداشته و چنانچه مسافرینی به‌صورت گروهی ثبت‌نام نموده و به دلایلی سفارتخانه مربوطه از صدور روادید برای هر یک از آنان ممانعت به عمل آورد، سایر مسافرین باید از گشت استفاده نموده و در صورت اعلام انصراف باید مطابق «جدول شماره 1» این قرارداد جرائم متعلقه را پرداخت نمایند.

تبصره 4: در خصوص بستگان درجه 1 (پدر، مادر، همسر و فرزندان مجرد) 50% هزینه جرائم متعلقه در «جدول شماره 1» این قرارداد اخذ خواهد شد.

 1. در صورت درخواست سفارتخانه مربوطه جهت انجام مصاحبه با مسافر و یا انگشت‌نگاری به‌منظور صدور روادید، مسافر باید با هماهنگی کارگزار در کنسولگری سفارتخانه مربوطه حضور یافته و در مصاحبه شرکت نماید. در صورت عدم حضور مسافر در وقت تعیین‌شده و یا عدم ارائه مدارک کافی درخواستی از سوی سفارتخانه که منجر به عدم دریافت روادید می‌گردد جرائم منعقد در «جدول شماره 1» این قرارداد اخذ خواهد شد.

تبصره 5: درصورتی‌که مسافر کلیه مدارک مورد نیاز را به موقع تسلیم و بر اساس ضرورت نیز در وقت تعیین شده در سفارتخانه مربوطه حاضر و مراحل مختلف مصاحبه را انجام دهد، ولی به هر علت سفارتخانه از صدور روادید وی خودداری کند مسافر حق هیچگونه اعتراضی نداشته و کارگزار موظف به استرداد وجه دریافتی پس از کسر هزینه‌های انجام شده (کنسلی بلیت هواپیما، هتل، روادید و 10% هزینه کل سفر به‌عنوان هزینه خدمات صورت گرفته) به مسافر خواهد بود.

برنامه سفر

ضمانت‌نامه:

 1. ارائه ضامن معتبر برحسب نیاز سفرهایی که احتیاج به معرفی ضامن و یا ارائه ضمانت‌نامه دارد از سوی مسافر الزامی است.

تبصره 6: درصورتی‌که مسافر یا هرکدام از مسافران یادشده در این قرارداد از بازگشت به کشور در تاریخ از پیش تعیین‌شده در قرارداد، خودداری نمایند، کارگزار می‌تواند ضمانت‌نامه مورد توافق در این قرارداد را مطابق مواد 221 و 230 قانون مدنی به عنوان خسارت ناشی از تخلف انجام‌شده، در اختیار مراجع ذیصلاح قرار داده و مسافر و یا وکیل قانونی وی، حق هرگونه اعتراض و درخواست تعدیل از محکمه را از خود سلب می‌نماید. این بند بر اساس ماده 10 قانون مدنی بوده و برای طرفین و قائم‌مقام قانونی آنها لازم‌الاتباع است.

برنامه سفر

پرواز:

 1. درخصوص امور مربوط به پروازهای هوایی با توجه به مقررات حمل و نقل هوایی که در تاریخ 12 اکتبر 1929 در ورشو به امضاء رسیده است و نیز اصلاحیه پیمان مزبور که در تاریخ 28 سپتامبر 1995 در لاهه تصویب گردیده و همچنین مقررات مربوط به سازمان هواپیمایی کشوری عمل خواهد شد.
 2. مسئولیت تأخیر، کنسلی، سرویس داخل هواپیما و همچنین مسائل فنی پرواز در کلیه پروازهای موجود در برنامه سفر،  به‌عهده شرکت هواپیمایی است.
 3. در مورد وسایل نقلیه‌ای که بلیط آنها به صورت open (یک‌سر باز) صادر می‌شود، مسافر بایستی به‌محض رسیدن به مقصد، نسبت به تایید تاریخ برگشت بلیط در شرکت حمل و نقل اقدام نماید. کارگزار تعهدی در قبال مشکلات شرکت حمل و نقل یا بی‌توجهی مسافر نسبت به تایید بلیط ندارد.
برنامه سفر

تعهدات مسافر:

 1. مسافر یا نماینده ایشان موظف است در هنگام ثبت‌نام، مشخصات فردی خود و همراهان را به‌طور صحیح و کامل ذکر نماید. بدیهی است عواقب بروز هرگونه مشکلی که به‌علت مغایرت در ثبت مشخصات مسافر ایجاد شود، متوجه مسافر و یا نماینده وی بوده و کارگزار در این رابطه هیچ‌گونه مسئولیتی نخواهد داشت.
 2. مسئولیت مراقبت از فرزندان، اموال و مدارک شخصی به‌عهده مسافر بوده و در صورت مفقود شدن آن هیچ نوع مسئولیتی متوجه کارگزار و راهنما نخواهد بود.
 3. مسافر موظف است در ساعات اعلام‌شده در برنامه‌های گشت شرکت نموده و در صورت عدم حضور به‌موقع به هنگام حرکت تور، شخصاً متعهد قبول مشکلات احتمالی و پرداخت هزینه‌های مربوطه جهت پیوستن به گروه و ادامه برنامه تور خواهد بود و کارگزار مربوطه هیچ‌گونه مسئولیتی در این خصوص نخواهد داشت. زمان انتظار برای ترانسفر مسافران در فرودگاه حداکثر 90 دقیقه می‌باشد.
 4. در صورت افزایش و یا تغییر نرخ حاصله در قیمت گشت، اعم از افزایش نرخ بلیت، هتل و سایر خدمات، با ارائه مدارک مستند از سوی کارگزار، مسافر موظف به پرداخت مابه‌التفاوت اعلام شده به کارگزار می‌باشد.

تبصره 7: چنانچه مسافر شرایط مندرج در ماده فوق را نپذیرد موظف به پرداخت هزینه ابطال مطابق با «جدول شماره 1» خواهد بود.

 1. هزینه‌های اضافی و خارج از برنامه گشت  به‌عهده مسافرین می‌باشد که لازم است در زمان اجرای گشت نسبت به پرداخت آن اقدام شود.
 2. در صورت وارد نمودن خسارت به هتل‌ها، رستورآنها، اماکن و وسایط نقلیه توسط مسافر، وی شخصاً مسئول پرداخت خسارت می‌باشد. در صورت عدم تامین خسارت کارگزار مجاز به استفاده از تضمین مسافر برای تأمین خسارت می‌باشد.
 3. هرگونه هزینه و خسارت در طول سفر که به دلایل تبعیت نکردن از دستورات راهنما، گشت‌های خارج از خدمات کارگزار و یا عدم استفاده از لوازم ضروری شخصی هر سفر (مندرج در صفحه ویژه هر سفر در  تارنمای اختصاصی کارگزار) به‌وجود آید تماماً متوجه مسافر خواهد بود.
 4. مسافر یا نماینده ایشان موظف است بر اساس سطح توانایی جسمی خود و همراهان در تور متناسب با سختی سفر، ثبت‌نام نماید و همچنین در صورت نیاز به مصرف هرگونه داروی تجویزشده از سوی پزشک و یا استفاده از تجهیزات پزشکی خاص، آنها را در طول سفر همراه داشته باشد و باید راهنمای سفر خود را از این موضوع مطلع سازد.

تبصره 8: هرگونه مشکلات و هزینه ناشی از عدم آمادگی جسمانی یا عدم آگاهی مسافر از وضعیت جسمانی خود و یا امراض احتمالی مسافر در طول سفر  به‌عهده مسافر خواهد بود.

 1. مسافر موظف است به‌هنگام ثبت‌نام معادل 50% هزینه کل تور را در قبال اخذ رسید پرداخت و تا 1 ماه قبل از حرکت تور، الباقی هزینه تور را تسویه نماید.
 2. چنانچه صدور ویزا و تحویل گذرنامه توسط برخی سفارتخانه‌ها در ساعات آخر قبل از شروع سفر صورت بگیرد مسافر باید مقدمات را از قبل آماده نموده باشد.
برنامه سفر

تعهدات کارگزار:

 1. کارگزار موظف است نرخ و کلیه برنامه‌های خدمات گشت را به‌صورت بروشور، کتبی و یا در تارنمای اختصاصی خود به مسافر اعلام نماید. درصورتی‌که برنامه ارائه شده توسط کارگزار در طول سفر عیناً به اجرا گذاشته نشود مسافر مجاز است موارد را با ارائه دلایل مستدل به کارگزار اعلام نموده و کارگزار موظف به جلب رضایت مسافر می‌باشد.

تبصره 9: در صورت وقوع هرگونه پیشامد غیرمنتظره از قبیل شرایط فوق‌العاده جوی، جنگ، شورش و مشکلاتی که از کنترل کارگزار خارج بوده و سبب ابطال یا تغییر برنامه گشت و یا مسافر شود مسئولیتی متوجه کارگزار نخواهد بود.

 1. در صورت عدم امکان رزرو هتل مندرج در این قرارداد، کارگزار موظف به رزرو هتلی با همان درجه و کیفیت می‌باشد.
 2. در سفرهای زمینی، اگر وسیله نقلیه به هر دلیل و در هر قسمت از سفر از حرکت بازایستد، جایگزینی وسیله نقلیه جدید و هرگونه هزینه دیگری که بابت تاخیر ایجادشده است بر عهده کارگزار بوده و زمان لازم جهت تأمین وسیله نقلیه جدید و تأخیر در اجرای سفر نیز مورد قبول مسافر است.
 3. وسایل نقلیه اصلی و محلی به‌تناسب تعداد مسافران و نوع مسیر (آسفالت، خاکی، کوهستانی و...) به تشخیص کارگزار انتخاب می‌گردد و کارگزار موظف است قبل از سفر در خصوص نوع وسایل نقلیه در تارنمای خود اطلاع‌رسانی نماید.
 4. کارگزار موظف است بیمه سفر را بر طبق مندرجات این قرارداد در مورد مسافر اعمال نماید.

تبصره 10: در صورت بروز هرگونه حادثه‌ای در طول سفر، مسافر باید بر اساس شرایط بیمه تحت پوشش اقدام نماید. در این خصوص کارگزار همکاری لازم را به عمل خواهد آورد.

تبصره 11: در صورت بروز هرگونه حادثه که منجر به خسارت جسمانی در طول سفر گردد، مسافر خود موظف به پرداخت هزینه‌های امداد و نجات و درمان می‌باشد. بدیهی است مسافر می‌تواند پس از طی مراحل قانونی و پزشکی با دریافت گزارش از کارگزار به شرکت بیمه مراجعه و طبق تعرفه‌های بیمه اقدام به دریافت خسارت نماید. در خصوص هزینه‌های درمانی مازاد بر بیمه هیچ‌گونه مسئولیتی متوجه کارگزار نخواهد بود.

تبصره 12: در صورت درخواست مسافر برای اعمال بیمه‌های تکمیلی و حوادث، کارگزار باید با دریافت هزینه آن از مسافر، نسبت به صدور بیمه‌های درخواستی اقدام نماید.

تبصره 13: درصورتی‌که مسافر به هر دلیل جدا از برنامه سفر کارگزار به گروه ملحق و یا قبل از پایان سفر از گروه جدا شود، بیمه مسافر فقط از ابتدای الحاق وی به سفر و یا تا زمان انفصال وی از سفر معتبر بوده و فقط در مدت‌زمان حضور وی در سفر اعمال خواهد شد و در خارج از این زمان کارگزار مسئولیتی در قبال بیمه مسافر نخواهد داشت.

برنامه سفر

نرخ و شرایط ابطال گشت‌ها توسط مسافر:

 1. درخواست انصراف از سفر باید به‌صورت حضوری، ارسال فکس و یا ایمیل توسط شخص مسافر و یا نماینده رسمی وی انجام شود. جریمه کنسل نمودن تور طبق «جدول شماره 1» از کل مبلغ گشت کسر و مابقی وجوه به مسافر پرداخت خواهد شد.

تبصره 14: در ثبت‌نام‌های گروهی فقط فردی که به نمایندگی از سوی مسافران اقدام به ثبت‌نام و عقد قرارداد نموده مجاز به مراجعه به کارگزار جهت پیگیری، ابطال و یا دریافت وجوه پرداختی می‌باشد و سایر مسافرین در این خصوص مجاز به مراجعه به کارگزار نمی‌باشند.

تبصره 15: در صورت چارتر (دربست) بودن پرواز یا هتل، کنسلی و جابه‌جایی امکان‌پذیر نبوده و کل هزینه تور به‌عنوان جریمه اخذ می‌گردد.

تبصره 16: جریمه کنسلی از قیمت نهایی شامل هر فرد ثبت‌نام‌شده محاسبه و کسر می‌گردد.

تبصره 17: درصورتی‌که وسیله نقلیه مورد استفاده در سفر هواپیما یا قطار باشد، علاوه بر مبالغ درج شده در «جدول شماره 1»، جریمه ابطال بلیت هواپیما یا قطار نیز دریافت خواهد شد.

 1. درصورتی‌که هنگام ابطال تور توسط مسافر روادید اخذ شده باشد، کارگزار مجاز به ابطال روادید مربوطه توسط مقامات سفارت صادرکننده روادید بوده و مسافر موظف به پرداخت هزینه‌های دریافت و ابطال روادید و همچنین جرائم ابطال تور بر اساس «جدول شماره 1» خواهد بود.
 • در صورت اختلاف بین ارقام اعلام شده زیر و قرارداد مکتوب، مندرجات قرارداد ملاک عمل خواهد بود.

جدول شماره ۱: جریمه کنسلی سفرهای داخلی

گشت‌های عادی گشت‌های نوروزی*
زمان ابطال توسط مسافر درصد جریمه زمان ابطال توسط مسافر درصد جریمه
از زمان ثبت‌نام تا ۱۵ روز قبل از سفر صفر درصد از زمان ثبت‌نام تا ۳۰ روز قبل از سفر صفر درصد
از ۱۴ تا ۷ روز قبل از سفر ۲۰ ٪ از ۲۹ تا ۲۵ روز قبل از سفر ۳۰ ٪
از ۶ تا ۴ روز قبل از سفر ۴۰ ٪ از ۲۴ تا ۲۱ روز قبل از سفر ۳۵ ٪
از ۳ تا ۱ روز قبل از سفر ۶۰ ٪ از ۲۰ تا ۱۱ روز قبل از سفر ۴۰ ٪
از ۲۴ تا ۱۲ ساعت قبل از سفر ۷۰ ٪ از ۱۰ تا ۴ روز قبل از سفر ۶۰ ٪
از ۱۲ ساعت قبل و یا عدم حضور در سفر ۹۰ ٪ از ۳ روز قبل و یا عدم حضور در سفر ۱۰۰ ٪

جدول شماره ۲: جریمه کنسلی تسفرهای خارجی

گشت‌های عادی گشت‌های نوروزی*
زمان ابطال توسط مسافر درصد جریمه زمان ابطال توسط مسافر درصد جریمه
از زمان ثبت نام تا ۴۵ روز قبل از سفر ۱۰ ٪ از زمان ثبت نام تا ۴۵ روز قبل از سفر ۱۰ ٪
از ۴۴ تا ۳۰ روز قبل از سفر ۲۰ ٪ از ۴۴ تا ۳۰ روز قبل از سفر ۳۰ ٪
از ۲۹ تا ۲۱ روز قبل از سفر ۳۰ ٪ از ۲۹ تا ۲۱ روز قبل از سفر ۴۰ ٪
از ۲۰ تا ۳ روز قبل از سفر ۷۰ ٪ از ۲۰ تا ۷ روز قبل سفر ۷۰ ٪
از ۲ روز قبل و یا عدم حضور در سفر ۹۰ ٪ از ۶ روز قبل و یا عدم حضور در سفر ۱۰۰ ٪

* گشت‌های نوروزی گشت‌هایی هستند که در فاصله زمانی ۲۵ اسفند لغایت ۱۵ فروردین سال بعد برگزار می‌گردد.

 این قرارداد در 34 ماده و 17 تبصره، در 2 نسخه متحدالمتن و متحدالاعتبار، بر اساس مواد 220، 221 و 10 قانون مدنی تنظیم، امضا و مبادله گردیده است.

 

دسته ها: مسافران

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.