شماره تلفن تماس با ما

051-34227301

 

My title

تایلند چرا معروف شده است

تایلند چرا معروف شده است

گردشگران و جهانگردان اعتقاد دارند که تایلند به دلیل دارا بودن جاذبه های اعجاب انگیز طبیعی همچون دریا، کوهستان، جنگل و نیز توسعه یافتگی، وجود امنیت، فرهنگ بسیار غنی و کهن و آداب و رسومی که نسل به نسل انتقال یافته و همچنین پایین بودن مخارج زندگی و تنوع غذاهای لذیذ و سالم، یکی از مهمترین کشورهای توریستی جهان به شمار می آید. علاوه بر آن، مهربانی و مهمان نوازی مردم تایلند توجه هر بازدیدکننده ای را به خود معطوف می دارد.

کشور تایلند دارای جزایر بسیاری است که هر کدام، گویی تصویری از بهشت را برای گردشگران به نمایش می گذارد. میانگین آب و هوای تایلند ۲۸ درجه سانتیگراد است. در تمام طول سال، هوا گرم، مرطوب و آفتابی است. امکان مسافرت در تمام ماه ها برای گردشگران فراهم است.

تایلندی ها به خنده رو بودن معروف هستند و این عین واقعیت است و برخوردشان با توریست ها بسیار محترمانه است. تایلند کشور هزار معبد است و یکی از اصلی ترین جاذبه های توریستی تایلند، معابد آن است که به راستی دیدنی هستند.

واحد پول کشور تایلند بت یا بات است.

تایلندی ها غذاهای متنوعی دارند که غذاهای حلال هم شامل آنها می شود مانند گوشت، سبزی و کباب ترکی حلال.

● بانکوک

بانکوک پایتخت تایلند در مرکز این کشور قرار دارد و مهمترین رودخانه کشور، چائو پرایا، از آن عبور می کند. این شهر مرکز فعالیت های بازرگانی، اقتصادی، بانک داری و پروازهای کشور است.

افزون بر این، وجود ساختمان های مرتفع، خیابان ها وسیع و ارتباطات پیشرفته در کنار معماری های سنتی و فرهنگی غنی و پرقدمت آن، چشم هر بیننده ای را خیره می سازد.

بهترین شهر در تایلند برای خرید، بانکوک است. چه از نظر قیمت و چه از نظر تنوع اجناس مارک دار و معمولی.

در حال حاضر به صورت روزانه، پرواز مستقیم به تایلند توسط شرکت هواپیمایی ماهان انجام می پذیرد. پروازهای این شرکت به صورت مستقیم به مقصد فرودگاه سوارنابومی بانکوک است. هواپیمایی ماهان به عنوان بزرگترین شرکت هواپیمایی در ایران با پشتیبانی خود توانسته است در طول یک سال اخیر افتخارات عمده ای از جمله اضافه کردن تعداد ۹ هواپیما با مجموع ۱۴۵۰ صندلی را به ارمغان بیاورد. ناوگان این هواپیمایی در حال حاضر متشکل از ۳۵ هواپیمای پهن پیکر و ۱۵ هواپیمای باریک پیکر است که به طور مستقیم نیم میلیون مسافر را در هر ماه به ۳۵ مقصد داخلی و ۱۷ مقصد خارجی حمل می کند.

● نمایش فرهنگی سیام

نمایش فرهنگی سیام از نظر طراحی صحنه و اجرا در کتاب گینس ثبت شده است. بدون شک این نمایش فرهنگی از زیباترین و باورنکردنی ترین نمایش هایی خواهد بود که گردشگران در طول زندگی خود می بینند. بیش از ۱۰۰ هنرمند در صحنه ای با طراحی باورنکردنی، فرهنگ تایلند را به بازدیدکنندگان نمایش خواهند داد. در این نمایش با نحوه زندگی مردم تایلند و تاریخ آن، آغاز مهاجرت چینی ها به تایلند، دین و عقاید مردم این کشور در مورد جهان پس از مرگ و نمایش های متعدد، آشنا می شوید.

هیچ گردشگری نیست که از دیدن این نمایش حیرت زده نشده باشد و از آن به عنوان بهترین نمایش فرهنگی که تا به حال دیده، یاد نکرده باشد.

این نمایش فرهنگی در شهر بانکوک به نمایش درمی آید.

● هواهین

هواهین شهری ساحلی در جنوب تایلند است که در مقایسه با دیگر نقاط آن بکرتر و متفاوت تر از مناطق دیگر جنوب تایلند است.

هواهین سال هاست عنوان تمیزترین ساحل را از آن خود کرده است. در این شهر می توانید از پارک سنتورینی (Santorini Park) دیدن داشته باشید. این پارک برای شما تصویری فوق العاده از یک جزیره یونانی را به ارمغان می آورد. این پارک که شامل ساختمان های کلاسیک و رنگارنگ و مسیرهای سنگفرش شده است، ترکیبی است از یک پارک تفریحی بسیار زیبا و مغازه های متنوع برای خرید که یک روز شاد و مفرح را برای گردشگران به ارمغان می آورد.

هواهین با بندر قدیمی و سنتی، رستوران های دریایی و ساحلی شنی به وسعت سه کیلومتر از زیباترین مناطق ساحلی تایلند به شمار می رود. در حاشیه جنوبی این ساحل زیبا، معابد زیبای بودیست بر فراز تپه ها سر برافراشته اند.

هواهین از معروف ترین مناطق تفریحی تابستانی بوده و هم در میان گردشگران خارجی و هم در میان تایلندی ها از محبوبیت ویژه ای برخوردار است. این منطقه آفتابی تا بانکوک حدود ۲۰۰ کیلومتر یعنی ۳ ساعت فاصله دارد. در دهه ۱۹۲۰ قصر تابستانی سلطنتی توسط پادشاه رامای هفتم در اینجا ساخته شد و از آ« پس به عنوان تفرج گاه محبوب طبقه بلندپایه تایلند شناخته شده است.

امروزه خانواده سلطنتی همچنان طبق سنت، بخشی از سال را در این مکان می گذراند. هواهین با داشتن امکانات بسیار تفریحی، مقصد گردشگری بسیار زیبایی است. این منطقه برخلاف پاتایا، با آرامش زیبایی طبیعی، به خوبی نمایانگر روح و فضای تایلندی است و از این رو مکان ایده آلی برای خانواده هایی است که به دور از هیاهوی شهر به دنبال آرامش و استراحت هستند.

از جاذبه های هواهین، ایستگاه قطار هواهین است که در زمان رامای ششم ساخته شده است و به جرأت می توان به عنوان زیباترین ایستگاه قطار تایلند از آن نام برد.

● شیخ احمد قمی

شیخ احمد قمی ملقب به «شخصیت فوق العاده» یا «چائوبرایابوورن راج نایوک» در قم به دنیا آمد. او در سال ۱۶۰۵ به تایلند مهاجرت کرد و پس از مدتی توانست در سایه درایت خود به دربار پادشاه سیام نفوذ کرده و یکی از عالی رتبه ترین مقامات سیام شود.

شیخ احمد با بانویی به نام «چوری» از خاندان سلطنتی ازدواج کرد و صاحب دو پسر و یک دختر شد. این خانواده پایه گذار خاندان های بزرگ یونان و احمد چولای شدند که هنوز هم در تایلند صاحب نام و مناصب عالی هستند.

شیخ احمد قمی ارتباطات نزدیکی با پادشاهان وقت داشت و توانست عهده دار مقام مشاور عالی و وزیر خزانه داری شاه «فاراسوام سنگدوم» شود و از پادشاه لقب «انسان بزرگ» را بگیرد.

شیخ احمد در زمان ریاست جامعه مسلمانان سیام به مقام «شیخ الاسلامی» رسید و بر اساس این مقام توانست شیعه اثنی عشری را به جامعه تایلند معرفی کند. همچنین وی در جریان حمله جمعی از اتباع ناراضی خارجی به قصر پادشاه مداخله بجایی کرد و به غائله خاتمه داد، به همین دلیل پادشاه به او مقام «انسان شجاع» را نیز اعطا کرد.

شیخ احمد در هشتاد و هفت سالگی مشاور افتخاری شاه در امور داخلی شد و یک سال بعد در هشتاد و هشت سالگی دیده از جهان فرو بست.

● بزرگترین آکواریوم جنوب شرق آسیا

در بزرگترین آکواریوم جنوب شرق آسیا تجربیات هیجان انگیزی در انتظار گردشگران است. همگام سفر در قایق شیشه ای، هر لحظه کوسه ها، سفره ماهی ها و مجموعه ای دیگر از ماهی ها در اطراف قایق جمع می شوند. در این آکواریوم بازدیدکنندگان می توانند کوسه را با دست خود لمس کنندو حتی در کنار کوسه ها شنا کنند. درون آکواریوم امکان پیاده روی در میان گونه های مختلف ماهی با استفاده از کلاه و لباس ایمنی وجود دارد.

سینما چهاربعدی دیگر جاذبه این آکواریوم است که از پیشرفته ترین تکنولوژی صدا و تصویر برخوردار است.

 

منبع: aftabir

دسته ها: جهانگردی

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.