شماره تلفن تماس با ما

051-34227301

 

My title

زیباترین پارک های شهری دنیا

زیباترین پارک های شهری دنیا

آفتاب: پارک هایی متنوعی در گوشه و کنار جهان وجود دارند که به دست بشر ساخته شده اند. این پارک ها هر کدام ویژگی و جذابیت خاص خود را دارند و ما فقط ۱۰ نمونه از آنها رابرای معرفی انتخاب کرده ایم.

۱. پارک گوئل، بارسلونا

آلاچیق های بزرگ که همچون نان زنجبیلی هستند و سمندرهای موزائیکی زیبا در این پارک که توسط طراح مشهور، آنتونی گائودی طراحی شده است، سالانه گردشگران بیشماری از سراسر دنیا را به سمت پارک گوئل جذب می کند. این پارک از فرم های طبیعی الهام گرفته است. گائودی سنگ های کج و معوج را با طرح های روان و تودرتو در هم آمیخته است. این پارک در یکی از خیابان های مرتفع شهر قرار دارد و از آنجا می توان قسمت وسیعی از بارسلونا را دید.

۲. پارک استنلی، ونکوور

پارک جنگلی استنلی پارک با آب، نیم‌ سایه‌ ای از ساختمان‌های مرکز شهر و ۵۰۰ هزار سرو، صنوبر و شوکران پوشیده شده است. این جنگل به ساحل تاریخی و مرکز شهر ونکوور وصل است و حدود ۵.۵ مایل دیوار دریایی دارد که همه اطراف پارک را احاطه کرده است. در این پارک مردم پیاده روی آرام، تند و دوچرخه سواری می کنند. باغ های رز و گل های صدتومانی، ۹ نماد توتم ملی، یک زمین کوچک گلف، محوطه باز برای تئاتر، استخر کنار دریا و زمین بولینگ از جمله ویژگی های این پارک شهری هستند.

۳. Keukenhof، لیز، هلند

برای بازدید از Keukenhof، زمان مساله بسیار مهمی است. سالانه حدود ۸ هفته، بین نیمه های ماه مارس تا نیمه های ماه می می توان از زیبایی های این پارک لذت برد. در این زمان، بیش از ۷ میلیون گل زیبای لاله، نرگس و سنبل رشد می کنند. در میان این گیاهان، گل ها و گیاهان دیگری نیز وجود دارند که نمای فوق العاده زیبایی به پارک بخشیده اند.

۴. پارک شهر، نیو اورلئان

پارک شهر نیو اورلئان با قدمت بیش از ۶۰۰ سال، حدود ۱۳۰۰ آکر مساحت دارد و مملو از درختان بلوط است. برای پیک نیک می توانید زیر سایه این درخت ها بنشینید یا اسب سواری کنید و از مجسمه های داخل پارک لذت ببرید. از ماه مارس تا اکتبر در این باغ گیاه شناسی جشن هایی با موسیقی زنده برپا می شوند.

۵. پارک دروازه طلایی، سان فرانسیسکو

این پارک با تپه های شنی و بیش از یکهزار آکر مساحت در دهه ۱۸۷۰ میلادی در سان فرانسیسکو ساخته شده است. جاذبه های فرهنگی این پارک همچون موزه De Young و باغ چای ژاپنی و گلخانه نیز دلایلی برای جذب گردشگران هستند. قایق پارویی روی رودخانه استو، پیک نیک زیر سایه درختان و تماشای گاومیش های آمریکایی از جمله تفریحات این پارک هستند.

۶. پارک های نامبا، اوساکا، ژاپن

این پارک در سال ۲۰۰۳ میلادی گشایش یافته است و ۸ طبقه از برج اداری ۳۰ طبقه را به خود اختصاص داده است. این بادیه ای شهری با تراس های متعدد، دره های باریک مرکزی، باغ های گیاهی، آبشار و صخره های سنگی است. پس از ایستگاه قطار، این پارک نخستین چیزی است که پس از ورود به شهر نظر بیننده را به خود جلب می کند.

۷. پارک جنگلی، سنت لوئیس

حدود یکصد میلیون دلار آمریکا برای ساخت و مزین کردن پارک جنگلی هزینه شده است. این پروژه شامل نوسازی جعبه جواهر، خانه سبز Art Deco و فضایی برای برگزاری رویدادهای مختلف است. مکانی که قبلا پذیرای بازی های تابستانه المپیک در سال ۱۹۰۴ میلادی و نمایشگاه های بین المللی بود، اکنون به موزه های هنری و تاریخی و باغ وحش و مرکز علمی تبدیل شده است. در این پارک می توانید بوقلمون وحشی و جغدهای بزرگ را از نزدیک مشاهده کنید.

۸. پارک Ibirapuera، سائو پائولو، برزیل

معماری برزیلی به نام اسکار نیمییر در حال نوسازی معماری منظره ای است که بورل مارکس در دهه ۱۹۵۰ میلادی ساخته بود. پارک Ibirapuera در سال ۱۹۵۴ میلادی گشایش یافته بود. نیمییر بسیاری از ساختمان ها همچون افلاک نمای شبیه بشقاب پرنده و تالار سخنرانی Ibirapuera را طراحی کرده است.

۹. اینگلیشر گارتن، مونیخ

شهردار مونیخ در دهه ۱۷۹۰ میلادی حدود ۹۰۰ آکر زمین را برای ساخت اینگلیشر گارتن، یکی از بزرگ ترین باغ های اروپا کنار گذاشته بود. در این پارک می توانید در میان درختان و بوته زارها دوچرخه سواری کنید. یا با قایق پدالی روی دریچه مرکزی گشت بزنید. البته آب و هوای گرم باعث تشنگی زیاد می شود.

۱۰. پارک بالبو، سن دیه‌گو

در کنار باغ وحش سن دیه‌گو، این پارک باغ رز دارد. این پارک بیش از دو هزار نوع گیاه و آبگیر سوسن دارد.

 

منبع: aftabir

دسته ها: جهانگردی

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.