شماره تلفن تماس با ما

051-34227301

 

My title

بهار, فصل داغ گردشگری

بهار, فصل داغ گردشگری

صنعت گردشگری روزبه‌روز گسترش یافته و در شاخه‌ها و عناوین متنوع‌تری تخصص می‌یابد. این گستردگی تا آنجا پیش رفته که اگر در گذشته اهداف مختلفی چون تفریح، زیارت، درمان، دیدار از آشنایان و اقوام و... پدیدآورنده صنعتی به نام گردشگری بود؛ امروز صنعت گردشگری خود به تنهایی می‌تواند هدف و دلیل مهمی برای هر نوع سفری محسوب شود.

به سختی می‌توان روزی را در تقویم بین‌المللی یافت که در آن هیچ جشنواره، گردهمایی، همایش، مسابقه و رویداد علمی مرتبط با صنعت گردشگری اتفاق نیفتد. تقریبا در تمام‌ روزهای سال در گوشه و کنار دنیا رویدادی مستقل با نام گردشگری در حال اجراست. فصل بهار در نیمکره شمالی معمولا دوره شلوغی در صنعت گردشگری محسوب می‌شود و رویدادهای بسیاری‌ مرتبط با این صنعت در سراسر دنیا برگزار می‌شود که در این شماره به تعدادی از آنها اشاره کرده‌ایم.

● جشنواره فرهنگ گردشگری

کونمینگ در ایالت یونان در جنوب غربی چین قرار دارد. این منطقه به‌سبب آب و هوای معتدل و مطبوعی که در سراسر سال دارد به شهر همیشه بهار معروف است. به همین سبب کونمینگ در طول سال‌های گذشته در برنامه‌های دولتی به عنوان یک مقصد گردشگری در نظر گرفته شده و گسترش یافته است. جشنواره فرهنگ گردشگری یکی از مهم‌ترین جشنواره‌ها در چین محسوب می‌شود و هر ساله در طول تعطیلات روز‌جهانی کارگر در اول ماه می‌(اردیبهشت) برگزار می‌گردد. امسال این جشنواره از بیست و هشتم آوریل تا سوم می ‌برگزار می‌شود. هزاران گردشگر داخلی و خارجی برای شرکت در این جشنواره و راهپیمایی همراه کارناوال‌های رنگارنگی که فرهنگ، اسطوره‌ها و نمادهای رمزی و افسانه‌ای چین و خاصه ایالت یونان این کشور را به نمایش می‌گذارند، به شهر کونمینگ سفر می‌کنند. در طول برگزاری جشنواره، تعدادی کارناوال خارجی نیز به حرکت درمی‌آید و برگزارکنندگان فرهنگ، هنر و تاریخ کشور و منطقه خویش را به گردشگران نشان می‌دهند.

● نمایشگاه سفر و گردشگری

نمایشگاه بین‌المللی سفر و گردشگری در شهر سئول، سی‌ام می ‌آغاز می‌شود و تا دوم ‌ژوئن(خرداد) ادامه خواهد داشت. این نمایشگاه نگاه جامع‌تری نسبت به صنعت گردشگری داشته و سعی کرده است از تمام‌ دست‌اندرکاران این حوزه در طول نمایشگاه بهره ببرد. به این دلیل بیش از ۲۶۰۰ شرکت‌کننده از تمام‌ اصناف مرتبط با گردشگری چون هتل‌ها و مراکز اقامتی، صنعت باربری، ایرلاین‌ها، رستوران‌ها، مجلات سفر و گردشگری، مراکز فروش ملزومات سفر، شرکت‌های تولیدکننده دوربین عکاسی و فیلمبرداری، برگزارکنندگان تور و حتی دانشکده‌های گردشگری و هتلداری در این نمایشگاه حضور خواهند داشت.‌پیش‌بینی می‌شود ‌در زمان نمایشگاه بیش از صد هزار نفر از آن دیدن کنند. نمایشگاه بین‌المللی سفر کره در جهت همسو شدن با شعار امسال روز جهانی گردشگری؛‌گردشگری و انرژی پایدار‌، سعی در معرفی کشور خود به‌عنوان یکی از مقصدهای سبز‌در حفظ محیط زیست دارد.

● نمایشگاه ورزش‌های ماجراجویانه

نمایشگاه ورزش‌های ماجراجویانه، یکم تا پنجم می‌ ۲۰۱۳ در شهر سائوپائولوی برزیل برگزار می‌شود. این نمایشگاه مهم‌ترین رویداد آمریکای لاتین است که به ورزش و گردشگری ماجراجویانه اختصاص دارد. از سال ۱۹۹۹ که این نمایشگاه برای نخستین‌بار به اجرا درآمد تا به امروز تغییرات بسیاری را پشت‌سر گذاشته و هر سال توانسته به خواسته‌های مخاطبانش بهتر پاسخگو باشد. در حال حاضر نمایشگاه ورزش‌های ماجراجویانه به یکی از الگوهای مرجع برای گسترش گردشگری ورزشی توسط برنامه‌ریزان دولتی، مقاصد گردشگری و انجمن‌ها تبدیل شده است. هدف برگزارکنندگان از این کار، معرفی مهم‌ترین مقصدهای گردشگری ماجراجویانه در کشور برزیل به تورگردانان، برنامه‌ریزان گردشگری و انجمن‌های مرتبط است. آشناسازی دست‌اندرکاران این صنعت با جدیدترین ابزارها و ملزومات سفرهای ماجراجویانه و ابداعات نوین در این حوزه از دیگر اهداف برگزاری این نمایشگاه است.

● نمایشگاه جهان‌‌سفر

نمایشگاه جهان‌سفر نهم تا دوازدهم می ‌در مرکز نمایشگاهی شانگهای چین برگزار می‌شود. رشد گردشگری خارجی چین به سرعت روبه افزایش است. این کشور سال ۲۰۱۱ بیش از ۷۰ میلیون گردشگر به سراسر جهان فرستاده است که این رقم ۲/۱ درصد بیشتر از آمریکا و ۵/۳ درصد بیشتر از ژاپن، دو کشور مطرح جهان در حوزه گردشگری خارجی است. پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است که چین امسال به رشدی ۱۲ درصدی دست می‌یابد و بزرگ‌ترین کشور در فرستادن گردشگر در جهان خواهد شد. هدف از برگزاری نمایشگاه جهان‌‌سفر در چنین کشوری که از ظرفیت بالای مسافرت برخوردار است، آشناسازی این گردشگران بخصوص با جاذبه‌ها و امکانات نقاط مختلف دنیا و ترغیب آنان به سفر به این مکان‌هاست. در این نمایشگاه بیش از ۵۰۰ شرکت‌کننده از ۵۵ کشور حضور دارند. این نمایشگاه در دو بخش کارناوال گردشگری جهانی و نمایش تخصصی یافته‌های جهانی سفر و گردشگری برگزار می‌شود.

● گردشگری دریایی پُزیدونیا

دومین همایش گردشگری دریایی، بیست و هشتم و بیست و نهم ‌ می ‌امسال در مرکز همایش‌های بین‌المللی مگارون شهر آتن برگزار می‌شود. در این همایش بیشتر موارد بحث پیرامون موضوع توسعه گردشگری دریایی و ارائه کاراترین راهکارهای کشف شده در این حوزه و حفظ محیط زیست دریایی است. ارزیابی سرمایه‌گذاری‌های جدید در شرق دریای مدیترانه و دریای سیاه‌ و دیدار با رهبران گردشگری جهان از دیگر اهداف برگزاری این کنفرانس است. در طول برگزاری کنفرانس گردشگری دریایی، نمایشگاه بین‌المللی ظرفیت‌ها و فرصت‌های سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری دریایی نیز دایر است. کشورهای آمریکا، ‌چین، ‌‌ترکیه و انگلستان از جمله شرکت‌کنندگان در این نمایشگاه بین‌المللی هستند. در این نمایشگاه ایده‌آل‌هایی از انواع مقصدها و بندرهای گردشگری، هتل‌ها و اقامتگاه‌های دریایی، آخرین خدمات خلاقانه گردشگری دریایی، انواع قایق‌ها و طراحی‌های داخلی کشتی‌های تفریحی به نمایش گذاشته می‌شود.

 

منبع: aftabir

دسته ها: ایرانگردی

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.