شماره تلفن تماس با ما

051-34225776

 

My title

جاده‌هایی که خود دلیل سفرند

جاده‌هایی که خود دلیل سفرند

هر کدام از ما تا به حال در جاده‌های زیادی قدم گذاشته‌ایم و این جاده‌ها برایمان تبدیل به لذت اصلی سفر شده‌اند. خود من خیلی از عکس‌هایم را در جاده گرفته‌ام و با نگاه کردن به آنها به زمان‌های مختلفی سفر می‌کنم. گاهی پرت می‌شوم به جاده‌ای که لحظه‌شماری می‌کردم سریع‌تر از آن بگذرم و کیلومترها طی شوند که برسم به عزیزی که در شهری منتظرم بود و گاهی پرت می‌شوم به جاده‌هایی که از آدم‌هایی که دوستشان داشتم جدایم کرد. درست است که تصادفات جاده‌ای در ایران هر سال جان عده زیادی را می‌گیرد و خاطرات تلخی را رقم می‌زند اما این چیزی از ارزش و زیبایی جاده‌های ایران کم نمی‌کند، آنها تقصیری ندارند.

جاده‌های زیادی در ایران وجود دارد که خود بخش مهمی از سفرند، گرچه باید از آنها عبور کرد، اما بهتر است چند ساعتی کنار زد و خود را به دستشان سپرد.

 

کرج ـ چالوس

نمی‌توان از جاده‌های ایران حرف زد و  به یاد جاده چالوس نیفتاد. جاده‌ای که تهران و کرج را به شهر چالوس در استان مازندران وصل می‌کند و هر کس عزم سفر به شهرهای شمالی را می‌کند معمولا این جاده را برای سفر انتخاب می‌کند. هم باصفاست و هم در دلش رستوران، کافه و استراحتگاه زیاد دارد، همینطور جگرکی و کبابی‌هایی که نمی‌شود از خیر آنها گذشت. جاده چالوس درسال ۱۳۱۲ کرج و چالوس را به هم وصل کرد و در سال ۱۳۴۰ با ساخته شدن سد کرج بر زیبایی‌های آن  افزوده شد و بعدها به خاطر ساخت امکانات تفریحی و ورزشی در آن به عنوان چهارمین جاده زیبای جهان شناخته شد. این جاده علاوه بر اینکه معمولا انتخاب مردم برای سفر به شهرهای شمالی است، مورد توجه کارگردانان زیادی هم قرار گرفته و فیلم‌های زیادی در آن ساخته شده مثل فیلم همسفر یا فیلم‌های نفس عمیق و درباره الی. اگر چالوس را برای سفر انتخاب می‌کنید از جاده‌های فرعی‌ آن مثل یوش، شهرستانک و کلاردشت هم غافل نشوید.

 

منبع:pintapin

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.