شماره تلفن تماس با ما

051-34227301

 

My title

دلایل سفر به ابوظبی در سال ۲۰۱۳

دلایل سفر به ابوظبی در سال ۲۰۱۳

هتل ها و اقامتگاه های بسیار لوکس و گران قیمتی که در ساحل و بیابان های ابوظبی وجود دارند یکی از دلایل جذب گردشگر از سراسر جهان است.

البته استخرهای بزرگ، سوئیت های همچون کاخ و سرویس ۲۴ ساعته تنها دلایل وسوسه کننده برای سفر به پایتخت امارات متحده عربی نیستند. این شهر، با برگزاری لیگ برتر مسابقات گلف و جشنواره فیلم ابوظبی، کانون فرهنگی بین المللی نیز به شمار می رود.

با ما همراه باشید تا متوجه شوید چرا باید امسال به این شهر خاورمیانه سفر کنید.

مناظر طبیعی ابوظبی، بیابان های بکر و وسیع و سواحل زیبا در کنار فعالیت ها و جاذبه های فرهنگی، رشد صنعت گردشگری ابوظبی را برای چند سال آینده نشان می دهد.

این اعتقاد پِپ لوزانو – مدیر کل هتل ریتز کارلتون ابوظبی – است که قرار است در اواخر همین ماه افتتاح شود.

یکی از جاذبه های گردشگری فرهنگی جدید این شهر، لوور ابوظبی است. در ماه ژانویه، شرکت سرمایه گذاری و توسعه صنعت توریسم ابوظبی (TDIC)، اعلام کرد با شرکت «عربتِک» قراردادی امضا کرده است تا ساخت این موزه زیبا، یکی از سه ساختمانی که باید در منطقه فرهنگی جزیره سادیات ساخته شوند، را آغاز کند.

ساختمان موزه هنرهای زیبا – که معمار آن، ژان ناول، آن را «جزیره روی جزیره» نامیده است – در سال ۲۰۰۹ میلادی تکمیل شده اما افتتاح این پروژه به تاخیر افتاده است. زمان گشایش این پروژه عظیم ۶۵۰ میلیون دلاری، سال ۲۰۱۵ میلادی خواهد بود.

این بنا یکی از زیباترین ساختمان های جهان خواهد بود. این بنا روی اقیانوس معلق است و شامل مجموعه ای از گالری های متعدد، ایوان های سرپوشیده، گذرگاه های باریک و کانال هایی با سقف های گنبدی سفید با قطر ۱۸۰ متری خواهد بود. این موزه قرار است مجموعه ای از آثار هنری از سراسر جهان را در خود داشته باشد. همچنین قرار است برخی از آثار موزه های پاریس همچون لوور، d’Orsay و پومپیودو را نیز قرض بگیرد.

البته موزه لوور ابوظبی تنها جاذبه منطقه فرهنگی جزیره سادیات نیست. این منطقه که قرار است در سال ۲۰۱۷ میلادی تکمیل شود، مراکز خرید و رستوران های متعددی نیز دارد و قرار است در کنار دو موزه هنری دیگر ساخته شوند.

Guggenheim ابوظبی نیز که توسط فرانگ گِری طراحی شده قرار است در سال ۲۰۱۷ میلادی افتتاح شود؛ و موزه ملی زاید که در وصف و مدح رهبر امارات، شیخ زاید الابن سلطان النهیان ساخته شده است نیز در سال ۲۰۱۶ میلادی گشایش می یابد.

در حال حاضر، می توانید از باشگاه ساحلی گلف در جزیره سادیات دیدن کنید. این زمین، ۱۸ گودال و ۳۱۷ هکتار مساحت دارد و نخستین زمین گلف ساحلی در منطقه است و در سال ۲۰۱۰ میلادی گشایش یافته است. برای دسترسی آسان به این زمین بازی، می توانید در هتل سنت رجیز در جزیره سادیات که به سبک مدیترانه ای ساخته شده است و حدود ۹ کیلومتر ساحل دارد، اقامت کنید.

رستوران های متعدد با غذاهای خاور میانه، آسیایی و مدیترانه ای و اسپای زیبا با طراحی ملهم از تاریخ عربی نیز از دیگر جاذبه های این جزیره هستند.

امسال، هتل های ریتز کارلتون و سنت رجیز گشایش خواهند یافت. هتل سنت رجیز، ۱۶ طبقه از برج های دوقلوی ملی ابوظبی را اشغال کرده است. بعلاوه، یک سوئیت بزرگ نیز در پل ارتباطی دو برج دارد.

ریتزکارلتون نیز با معماری ملهم از دوران رنسانس در اواخر همین ماه جاری میلادی باز می شود. این هتل یک استخر بزرگ ۵.۲۰ کیلومتر مربعی، باغ هایی به سبک اروپایی و اتاق هایی با چشم انداز مسجد بزرگ دارد.

صحبت از مسجد بزرگ شد. این مسجد نیز از جمله جاذبه های زیبای ابوظبی است که نباید از دست بدهید. سنگ های مرمر سفید، فرش های دستباف با مساحت ۱۸.۷ کیلومتر مربع، ۸۲ گنبد با اندازه های متفاوت و استخرهای زیبا در اطراف مسجد از دیدنی های این مسجد هستند.

البته باید گفت همه جاذبه های ابوظبی، فرهنگی نیستند. به طور مثال، باید به «دنیای فراری» اشاره کرد؛ پارک بزرگ و خانوادگی در جزیره یاس که هیجان ماشین سواری در مسابقات شبیه مسابقات رالی جی-فورس فراری را به بازدیدکننده ها منتقل می کند. پارک آبی یاس نیز که در ماه ژانویه سال جاری میلادی گشایش یافته نیز استخرهای مواج و سرسره های آبی بلند دارد.

این شهر زیبای خاور میانه ای رویدادها و جشنواره های متعددی نیز در سال ۲۰۱۳ میلادی دارد که می توانید در آنها حضور داشته باشید. به طور مثال، می توان به جشنواره ورزش های سه گانه بین المللی (دوم مارس)، جشنواره آشپزی (جشنواره ای که در مکان های مختلف در ۵ تا ۲۰ فوریه برپاست) و جشنواره فیلم ابوظبی (سال گذشته در ماه اکتبر برگزار شد) اشاره کرد.

 

منبع: aftabir

دسته ها: جهانگردی

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.