شماره تلفن تماس با ما

051-34227301

 

My title

مسافران خسته در خانه های ارزان

مسافران خسته در خانه های ارزان

گردشگری ارزان این روزها از محبوبیت فراوانی برخوردار است

هزینه محل اسکان و استراحت یکی از نگرانی‌های اصلی‌ و دغدغه‌های فکری مسافران است. اگر اهل سفرهای طولانی مدت با پیاده‌روی‌های سنگین و کوله‌ای بر پشت هستید باید راهی برای پیدا کردن اقامت ارزانقیمت پیدا کنید. از وقتی گردشگری ارزان شهرت و محبوبیتش را در نزد گردشگران یافته،‌ ساخت امکانات و پرداختن به نیازهای اساسی این گردشگران مورد توجه قرار گرفته است. شهرهای توریستی که معمولا از مسافر خالی نمی‌شدند علاوه بر هتل‌های ستاره‌دار اقدام به ساخت مهمانخانه‌هایی کردند که با ذائقه مسافران خاکی و خسته هم جور دربیاید.

اگر بخواهید ضمن آن که از آزادی فردی‌تان برخوردار هستید در جای ارزانقیمت، اما مطمئن بخوابید بهتر است از کتاب‌های راهنمای سفر مثل «لونلی‌پلنت» کمک بگیرید و یکی از مهمانخانه‌ها و هتل‌های پیشنهاد شده در کتاب را که به تناسب قیمت و امکانات طبقه‌بندی شده‌اند انتخاب کنید. البته در شهرهای توریستی معمولا محله‌ و مهمانخانه‌ها مشخص است، مثل بازار پارچه‌فروش‌ها یا محله مسگر‌ها، کافی است از مردم شهر نشانی مهمانخانه برای گردشگران را بپرسید. حتی ناآشناترین‌شان به زبان انگلیسی هم می‌داند که یک گردشگر بیش از هر چیزی به اتاقی برای اقامت نیاز دارد.

یکی از بهترین راه‌های گذران اوقات در سفر داشتن یک همراه از اهالی محلی ‌است که به آنجا سفر کرده‌ایم، کسی که حضورش می‌تواند کارها را آسان‌تر و اطمینان و لذت‌مان را از مسافرت چند برابر کند. برای همین ارتباط با محلی‌ها را جزو برنامه‌های سفرتان در هر شهری قرار دهید.

مهمانخانه‌ها به نسبت قیمت‌شان از درجه تمیزی و امکانات متفاوتی برخوردارند. یک اتاق یک نفره معمولی شامل یک تختخواب با ملحفه و وسایل بهداشتی اولیه مثل حوله و مسواک است. البته بیشتر مهمانخانه‌ها اتاق یک‌‌نفره ندارند و مجبورید یک اتاق دوبل را به تنهایی اجاره کنید و به ازای اضافه شدن هر وسیله دیگری مثل حمام و توالت داخل اتاق، تلویزیون، یخچال، صبحانه و گاهی حتی آب‌گرم مبلغی به اجاره اتاق اضافه می‌شود. با این حال در نهایت قیمتشان از یک اتاق ساده در یک هتل معمولی ارزان‌تر تمام می‌شود.

اگر به صورت گروهی و در یک فصل گرم و معتدل و در یک منطقه خوش آب و هوا سفر می‌کنید، بهترین گزینه خوابیدن در دامن طبیعت و در داخل یک چادر مسافرتی سبک و چند نفره است که با خودتان حمل می‌کنید. به این ترتیب ضمن انعطاف پذیر کردن سفرتان، امکان توقف و استراحت را در هر زمانی برای خودتان فراهم کرده‌ و فرمان مسافرت را تمام و کمال خودتان به دست گرفته‌اید. ضمن آن که هزینه اقامت را به صفر رسانده‌اید. البته در این مواقع باید فکری هم به حال حمام و تمیز نگه داشتن خودتان بکنید. اگر چشمه جوشانی در طبیعت اطرافتان وجود دارد تن و بدن خودتان را به آن بسپارید! در غیر این صورت با رسیدن به اولین آبادی حتما سراغ گرمابه‌های شهر را بگیرید.

اما یکی دیگر از راه‌های یافتن محل سکونت در مسافرت که انجام آن به مسافران کوله‌پشتی توصیه می‌شود استفاده از سیستم پیدا کردن میزبان به صورت آنلاین است. شاید کمی عجیب به نظر برسد و اولین سوالی که به ذهنتان خطور کند اطمینان از امنیت آن باشد. این که چطور می‌شود به میزبانی که از طریق اینترنت می‌شناسیم‌ اعتماد کنیم. برای این کار باید کمی کارشناس باشید و قوه تشخیص‌تان را بالا ببرید.

قبل از هر چیز از وب‌سایت‌های مطمئنی که پیش از این امتحانشان را پس داده‌اند استفاده کنید. در حال حاضر مشهور‌ترین و پرطرفدارترین وب‌سایت موجود برای به اشتراک گذاشتن محل اسکان برای مسافران، وب‌سایت couch surffing است. مسافرانی هستند که علاوه بر امکان مسافرت ارزان به دنبال میزبانی در شهر مقصد هستند که در بازدید از شهر و درک فضایی که برایش تازگی دارد همراهی‌شان کند. برقراری ارتباط نزدیک با آدم‌های بومی برای جهانگردان و مسافران ماجراجو همیشه هیجان‌انگیز و به عنوان بخشی جدا نشدنی از سفر بوده‌است. گسترده شدن دایره آدم‌هایی که به زبان مشترک انگلیسی حرف می‌زنند یا آن را می‌فهمند و وارد شدن اینترنت به زندگی روزمره کار را برای این مسافران به مراتب آسان‌تر از گذشته کرده است.

پیش از آن که وب‌سایت «کاوچ سرفینگ» در میان مسافرانی که بدنبال تجربه‌های تازه‌اند پا بگیرد بسیاری از کاربران از وب‌سایت «hostility» استفاده می‌کردند که با همان ایده اولیه‌ای که «کاوچ‌سرفینگ» بر آن اساس ساخته شده ‌است، اما با طراحی ساده‌تر و امکانات ابتدایی‌تر فعالیت می‌کرد. ایده اولیه در واقع این است که حتی اگر اتاق مناسبی برای مهمان‌ ندارید کاناپه‌‌ات را برای چند شب به مسافری قرض بدهید. کاناپه ضمن آن که نمادی از حضور موقت و کوتاه‌مدت است نشان‌دهنده ذات این‌گونه مسافرت است که تختخواب و آرامش معمول خانه، جایش را به زندگی موقت و متفاوت در سفر داده است.

پس از عضویت در وب‌سایت باید پروفایل خودتان را با اطلاعاتی مانند علاقه‌های شخصی، نحوه فعالیت‌تان در وب‌سایت، علاقه‌های سفری‌تان و مسافرت‌هایی که داشته و خواهید داشت پر کنید، اما مهم‌ترین بخش هر پروفایل برای مخاطبانی که سراغ صفحه شما می‌آیند توصیف‌نامه‌هایی است که دیگر اعضای سایت برای شما نوشته‌اند.

می‌توانید به دلخواه و برای بالابردن میزان معتمد بودنتان برای کسانی که به هر دلیلی از پروفایلتان بازدید می‌کنند با اسکن یک کارت شناسایی معتبر و ارسال آن به مدیران سایت هویت خودتان را مورد تائید قرار بدهید. طراحان وب‌سایت به این هم بسنده نکرده و با قرار دادن امکان «vouch» به کاربران تائیدشده دیگر این امکان را می‌دهد که شما را هم مورد ضمانت خودشان قرار بدهند.

پس از آن که پروفایلتان را فعال کردید برای نشان دادن حسن‌نیت خود لازم است که فعالیت‌هایی در وب‌سایت داشته و دوستانی را که از قبل می‌شناسید به دایره دوستی‌تان دعوت کنید. عضویت در گروه‌ها و کلوب‌های مختلف و شرکت در بحث‌ها و جواب دادن به درخواست‌هایی که از مسافران برای شما می‌رسد می‌تواند فعالیت خوبی در سایت به حساب بیاید.

فعالیت در این وب‌سایت بر پایه ارتباط می‌گردد. پس از آن که آشنایی اولیه‌ای بر اساس اطلاعات پروفایل همدیگر بدست آوردید و به توافق رسیدید قرار و مدارها را می‌گذارید و ساعت‌ پرواز و حرکت اتوبوس را با هم چک می‌کنید. میهمان‌نوازی و پیدا کردن دوستانی با علایق مشابه مهم‌ترین چیزی است که وب‌سایت بر آن پایه‌ریزی شده‌ و قرار نیست کسی پشت در بماند.

اما اگر زمان استفاده شما از وب‌سایت فرا رسید و قصد سفر کردید باید در قسمت جستجوی میزبان اطلاعات مربوط به محل، سن، جنسیت، تحصیلات و مانند آن را وارد کرده و از میان نتایج حاصل افرادی را که برای میزبانی اعلام آمادگی کرده‌اند انتخاب کنیم. این مرحله که بسیار حساس است به زمان و دقت مناسبی نیاز دارد. باید پروفایل فرد را به دقت بخوانید. هر چه اطلاعات شخصی موجود بیشتر بوده و افراد بیشتری برای او توصیف‌نامه گذاشته باشند کار ما در انتخاب راحت‌تر است.

پس از آن که ارتباط بین اعضا برقرار شد مرسوم است که هر کدام برای آن دیگری توصیف‌نامه‌ای می‌نویسد و در آن از اخلاقیات طرف دیگر می‌گوید. هر توصیف‌نامه باید با نشان مثبت یا منفی همراه شود تا بدانیم که نظر کلی هر کدام درباره دیگری مثبت است یا منفی. با این که بندرت ممکن است به نشانه منفی در توصیف‌نامه‌های کسی بربخورید، اما در صورتی که چنین شد حتما آن را جدی گرفته و سرسری از کنارش نگذرید.

می‌توانیم با خواندن ریز اطلاعات پروفایل افراد درباره فرستادن درخواست میزبانی تصمیم بگیریم. در حال حاضر در اغلب شهرهایی که اینترنت وجود دارد افرادی هستند که در این وب‌سایت عضو بوده و فعالیت می‌کنند. باید در نوشتن درخواستتان هم بسیار روشن و صریح بوده و بعد از معرفی خودتان تاریخ دقیق و زمان رسیدن‌تان را اعلام کنید. این که با چه وسیله نقلیه و از کجا می‌آیید را ذکر می‌کنید و به طرف مقابل اطمینان می‌دهید که پروفایلش را خوانده و تا حدودی او را می‌شناسید. خلاصه این که آداب نامه‌نویسی برای غریبه‌ای که به خانه‌اش می‌روید را بجا بیاورید.

 

منبع: aftabir

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.