شماره تلفن تماس با ما

051-34227301

 

My title

تجهیــــزات ســفر و طبیعت گردی

تجهیــــزات ســفر و طبیعت گردی

دیروقت است، خورشید در پشت منظره‌ای فرو می‌رود که چند لحظه قبل، قلب شما را با زیبایی نفس‌گیرش بالا برده است و حالا هوای سرد به داخل می‌آید و استخوان‌های خسته شما را سرد می‌کند. شاید هم نه، شاید شما کیلومترها دورتر از هر کجا هستید، سرد است و خیس و هیچ چیز دیده نمی‌شود.

سناریو هر چه که می‌خواهد باشد، ...! بیست‌وچهار ساعت شبانه‌روز، سیصد و شصت و پنج روز سال، در شرایط برف و باران و آفتاب، شما زمانی در طبیعت یا سفر هستید و همراه داشتن تجهیزات مناسب و مهارت استفاده از آنها افزون بر موثر بودن در لذت شما، می‌تواند جان شما و همراهانتان را نجات بدهد!

طبیعت، کوهستان‌ها و دشت‌ها، بدون مهارت، تجربه، آمادگی و تجهیزات مناسب، می‌توانند مکان‌های مخاطره‌آمیزی برای ما باشند در عین حال راه‌های بی‌شماری برای لذت بردن از طبیعت و محیط کوهستان، با کوه‌پیمایی، کوه‌نوردی، دویدن، دوچرخه‌سواری، طبیعت‌گردی یا اسکی کردن و... وجود دارد. هیچ جایگزینی برای تجربه وجود ندارد، ولی قدم‌هایی برای کاهش احتمال آسیب دیدن و لذت بردن بیشتر وجود دارد. یکی از مهارت‌های حضور در طبیعت و سفر کردن، مربوط به انتخاب و استفاده از تجهیزات فردی و گروهی است. سفر و حضور در طبیعت

(Outdoor and Campping)، فعالیتی پر طرفدار در سراسر جهان است. ازجمله جذابیت‌ها و انگیزه های موجود در این رشته از فعالیت‌ها تامین سلامت، شادابی، ارتباط با طبیعت، انگیزه‌های اجتماعی و درنهایت، لذت کشف و ماجراجویی است و براساس علاقه روزافزون مردم در سراسر جهان، شرکت‌های بزرگ و کوچکی در زمینه طراحی و تولید تجهیزات مناسب این رشته از فعالیت‌ها اقدام می‌کنند و این تنوع زیاد کار ما را برای انتخاب و خرید تا حدی دشوار کرده است، بنابراین، مطالعه و مشورت را پیش از خرید فراموش نکنیم!

درباره تجهیزات، تجربه، توانایی‌ها و اشتیاق اعضای همراه خود با در نظر گرفتن زمان سال، منطقه و طبیعت سفر، و مسیر فکر کنید. هر کدام از افراد همراه، باید به‌طور انفرادی تجهیز شوند، ولی اگر بعضی از آنها نمی‌توانند یک کوله کامل را حمل کنند، شاید به سازماندهی خیلی دقیقی نیاز باشد تا از عبارت «ولی من فکر کردم که تو داری...» پیشگیری کنیم.

بنابراین، به سمت و سوی طبیعت پیش بروید و لذت ببرید! اما در هر مطلب و مقاله‌ای لازم است، تاکید شود که طبیعت را تخریب نکنیم و پاک و بکر آن را رها کنیم...

اصولا در طبیعت وسایل و تجهیزات مشترک و عمومی برای استفاده در سفر، طبیعت‌گردی و فعالیت‌های دیگر وجود دارد، بهتر است با توجه به علایق و فعالیت‌هایمان وسایل را انتخاب کنیم، در اینجا فهرستی از برخی وسایل ارائه می‌شود:

سفر و طبیعت‌گردی مسوولانه و سازگار با محیط‏زیست را ترویج کنیم .

اصل بر این است که به سلامت ما و محیط طبیعت آسیبی نرسد!

● لوازم مورد نیاز برای سفر کوهستان

دماسنج

کیسه برای پسماند

کتاب‌های راهنما

کپسول گاز

سرشعله گاز

کیف کمک‌های اولیه

طناب و تجهیزات فنی متناسب با مسیر

جی پی اس

قابلمه و کتری

کوله پشتی

بطری آب

قاشق + لیوان + چاقو + ظرف شخصی

کیسه خواب + زیرانداز

پوشاک لایه اول، پوشاک لایه دوم یا میانی (پلار)،

پوشاک لایه سوم یا بیرونی (بادگیر، ضد باد و آب)

عینک آفتابی و کرم ضد آفتاب

جوراب، (جوراب اضافه داشته باشید.)

دستکش، روکش دستکش (دولایه)

جوراب یا دستکش پر - کت پر

باتون

کلنگ

تسمه ۱۲۰+ کارابین پیچ

لوازم بهداشت فردی (مسواک، دستمال کاغذی، دستمال مرطوب، ژل ضدعفونی‌کننده دست، ...)

کاغذ و قلم

چراغ پیشانی + باتری اضافه

خوراکی و نوشیدنی برای طول سفر

سوت

ساعت

قطب نما

گتر

کفش متناسب با سفر یا برنامه

کلاه گرم و آفتابی

 

منبع: aftabir

دسته ها: وسایل سفر

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.