شماره تلفن تماس با ما

051-34227301

 

My title

سفر به چهار بهار

سفر به چهار بهار

سیستان و بلوچستان را می‌توان نیمه گمشده گردشگری ایران نامید.این استان و به ویژه چابهارش آنقدر زیباست که حتی اگر یک ماه در آن بمانید سیر نمی‌شوید.

به شهادت تمام کسانی که به سیستان و بلوچستان به ویژه چابهار سفر کرده اند،‌ جنوب شرقی‌ترین استان کشور یکی از زیباترین‌، بکرترین و ناشناخته‌ترین استان‌های کشور است. حتی جا دارد که یک ماه هم در این استان بمانید و زیبایی‌های آن را بیشتر ببینید. روستای رمین و روستای تیس در منطقه آزاد چابهار از جمله جاهای دیدنی این استان است که اغلب تورهای گردشگری مسافرانشان را به آنجا می‌برند.

رمین یکی از روستاهای بزرگ چابهار واقع در دهستان «کمبل سلیمان» بخش مرکزی این شهرستان جنوبی استان سیستان و بلوچستان است. این روستا در هفت کیلومتری بندر چابهار از نزدیک‌ترین روستاهای صیادی به این شهر است و از سمت شرق از طریق جاده ساحلی بنادر صیادی بریس، پسابندر و خلیج گواتر را به شهر منتهی می‌سازد. روستای رمین از شمال به کوه‌های روستای تیس کوپال از غرب به چابهار و از جنوب به دریای عمان محدود می‌شود.

روستای رمین در کنار دریای نیلگون عمان دارای محله‌های عثمان‌آباد، گلبهار، رمین مرکزی و گلشن‌آباد است. خور قدیم، نوار ساحلی «کلات رود» که از یک طرف به دریا و از طرف دیگر با صخره‌های بسیار و ماسه‌های طلایی به تالاب لیپار منتهی می‌شود، از جاذبه‌های طبیعی این روستا به شمار می‌آیند. کوه‌های مینیاتوری یا «مریخی» اطراف روستا با مناظر بسیار زیبا در یک طرف جاده و طرف دیگر آن دریا و تراش‌ها و برش‌های ناشی از فرسایش و واریزه‌های آن و رنگ سفید این کوه‌ها چشم هر بیننده‌ای را خیره می‌کند.

تماشای مناظر کوه‌های بزرگ و کوچک بسیار با شکل خارق‌العاده و حرارت هوا و غبار شرجی حاصل از آن، انسان را به یاد مناظر خیالی و رویایی از کرات آسمانی می‌اندازد و برای لحظاتی احساس می‌کند در مریخ به سر می‌برد. درخت کهنسال «مکر زنان » که محلی‌ها آن را با نام «کرگ» می‌خوانند با قدمت بیش از ۵۰۰ سال در مرکز روستا و در ضلع جنوبی آن در مجاورت گورستان، یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگری این روستا محسوب می‌شود.

نوار ساحلی کلات رود یکی از نقاط دیدنی در شهرستان چابهار است که با وسعت ۱۰ هکتار در نوار ساحلی دریای عمان در دامنه تپه‌های ماسه‌ای با چشم‌اندازهای زیبا پذیرای مسافران و گردشگران این منطقه است. تالاب لیپار یکی از بزرگ‌ترین تالاب‌ها در سطح استان سیستان و بلوچستان در چهار کیلومتری روستای رمین قرار دارد و به شکل یک سد طبیعی آب‌های سرگردان اطراف را در خود جمع کرده است. این تالاب محل رویش انواع درختچه‌های حرا، گز و چش است که مناظر بسیار چشم‌نوازی را خلق کرده‌اند.

● شرایط تور

تورهای دو شب و سه روز

اقامت در هتل چهار ستاره، اتاق دو تخته ۶۱۵ هزار تومان،‌ اتاق سه تخته ۵۸۵ هزار تومان و تخت اضافه ۵۶ هزار تومان و همین‌طور اقامت در هتل آپارتمان دو ستاره در اتاق دو تخته ۵۷۰ هزار تومان، اتاق سه تخته ۵۶۵ هزار تومان و تخت اضافه ۵۵ هزار تومان خواهد بود.

تور سه شب و چهار روز

اقامت در هتل چهار ستاره، اتاق دو تخته ۶۷۰ هزار تومان،‌اتاق سه تخته ۶۲۰ هزار تومان و تخت اضافه ۵۸ هزار تومان‌ و همین‌طور اقامت در هتل آپارتمان دو ستاره در اتاق دو تخته ۶۰۰ هزار تومان،‌اتاق سه تخته ۵۹۰ هزار تومان و تخت اضافه ۵۷۰ هزار تومان است

 

منبع: aftabir

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.