شماره تلفن تماس با ما

051-34227301

 

My title

چگونه تحت هر شرایطی آتش روشن کنید

چگونه تحت هر شرایطی آتش روشن کنید

با هر غلظتی از کربن، هیدروژن و گاز متان می توان برای درست کردن آتش استفاده کرد. ازجمله می توانید از زغال سنگ خشک، خزه خشک شده دریایی، مدفوع یا روغن حیوانات، برگ های خشک، زغال سنگ یا روغنی که به شکل طبیعی به سطح زمین تراوش می کند و روی سنگ ها انباشته می شوند، استفاده کنید.

در قطب ها یا مناطقی که سایر سوخت ها در دسترس نیست می توان از روغن نمک یا چربی به عنوان سوخت استفاده کرد. در نزدیکی لاشه هواپیما، ماشین های برف روب یا اتومبیل های معمولی می توان از مخلوط گازوئیل و روغن به عنوان سوخت استفاده کرد. در شیوه استفاده از این مخلوط باید کاملا دقت کرد. تقریبا هر گیاهی را می توان به عنوان سوخت به کار گرفت ولی بهتر است در استفاده از گیاهان دقت کرد چون بعضی از گیاهان سمی هستند.

● الکل جامد

الکل جامد بهترین مواد برای روشن کردن آتش است که بی خطر است، خوب می سوزد، دود نمی کند و با دوام نیز هست. قرص الکل جامد را می توان به عنوان یک سوخت در جبهه یا مناطق کوهستانی استفاده کرد. دو روش برای تهیه الکل جامد موجود است که تفاوت آنها در آن است که در اولی واکنش تحت خلأ انجام می گیرد ولی در دومی واکنش بدون خلأ انجام می شود. این محصول در پلاستیک سازی، مواد منفجره، قارچ کش، جلوگیری از خودگی، داروسازی، ضدچروک شدن منسوجات و ضدباکتری به کار می رود. الکل جامد در ۱۳۰ درجه سانتیگراد گداخته می شود.

● یک تکه تیوب

در هوای بارانی برای روشن کردن آتش بی نظیر عمل می کند. تیوپ ها را به صورت نوارهای باریک برش داده و در کوله پشتی می گذاریم به هنگام روشن کردن آتش بعد از جمع کردن هیمه و چیدن آنها تیوپ را آتش زده و وقتی که خواست چکه کند آن را داخل هیمه می گذاریم. چون لاستیک ابتدا ذوب می شود سپس می سوزد این کار حرارت لازم را برای خشک کردن هیزم به ما می دهد. برتری آن نسبت به الکل جامد و ژل آتشزنه و غیره بر این است که نه با خیس شدن خراب می شود نه امکان ریختن آن وجود دارد نه می شکند.

● کبریت

استفاده از کبریت آسان ترین راه برای ساختن آتش است. همیشه کبریت همراه خود داشته باشید. چند محفظه ضدآب پر از کبریت در کوله پشتی، جیب شلوار و جیب کاپشن خود جاسازی کنید. مطمئن شوید که کبریت ها در هیچ شرایطی حتی اگر از قایق به آب می افتید از جیب هایتان خارج نمی شوند.

● روشن کردن کبریت در باد

۱ – سر کبریت را بر سطح خشکی بکشید تا روشن شود.

۲ – برای روشن کردن کبریت رو به باد بنشینید.

۳ – دست هایتان را در مقابل باد به صورت لیوان درآورید.

۴ – سر کبریت را به سمت پایین و رو به باد بگیرید.

۵ – کبریت ها را با دست راست از بالا به پایین به سطح نامسطحی کشیده و سریعا دست خود را به صورت لیوان مانند دفعه پیش نگه دارید.

۶ – به دلیل وزش باد شعله وری چوب کبریت آماده می شود.

● ضدآب کردن کبریت ها

چند کبریت را در کنار هم به وسیله کش محکم و سر آنها را کمی در پارافین مایع فرو کنید. تعداد کبریت ها را کم انتخاب کنید به طوری که سر کبریت ها با هم در تماس باشد. قبل از استفاده از کبریت ها آنها را از هم جدا کرده و پارافین دور آن را با ناخن بتراشید.

 

منبع: aftabir

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.