شماره تلفن تماس با ما

051-34227301

 

My title

بهترین مقاصد گردشگری پزشکی در دنیا

بهترین مقاصد گردشگری پزشکی در دنیا

اولین نمونه‌های گردشگری پزشکی به هزاران سال پیش بازمی‌گردد، زمانیکه مسافران از سراسر منطقه مدیترانه برای دریافت خدمات درمانی به منطقه کوچکی در خلیج سرانیک یونان به نام «اپیدوریا» مراجعه می‌کردند تا نام این شهر به عنوان اولین مقصد گردشگری پزشکی جهان ثبت شود.

هرساله تعداد زیادی از مردم جهان به دلایل گوناگون از قبیل هزینه‌های سنگین درمانی در کشور خودشان و یا عدم وجود امکانات کافی درمانی و پزشکی برای دریافت خدمات درمانی به سایر نقاط جهان سفر می‌کنند که در اینجا نگاهی به ۱۰ مقصد برتر گردشگری جهان می‌اندازیم.

در مکان اول برترین مقاصد گردشگری جهان کشور برزیل قرار دارد که به ویژه در زمینه جراحی‌های زیبایی مقام اول پرگردشگرترین کشور دنیا را در اختیار دارد. نه تنها شهرهای بزرگ برزیل از قبیل سائوپائولو و ریودوژانیرو، بلکه شهرهای کوچک‌تر برزیل نیز سالانه میزبان تعداد زیادی گردشکر پزشکی است که انواع جراحی‌های زیبایی را با قیمت بین ۳۰۰۰ تا ۶۵۰۰ دلار به مراجعان ارائه می‌دهند.

کاستاریکا، سرزمین آتشفشان‌ها و جاذبه‌های بکر گردشگری جهان هرساله ۱۵ درصد از گردشگران درمانی جهان را به منظور ارائه خدمات پزشکی، به‌ویژه جراحی‌های زیبایی و دندانپزشکی جذب می‌کند. شهر سن‌خوزه و مناطق اطراف آن محل سکونت تعداد زیادی از پزشکان و دندانپزشکان مجرب است. همچنین این کشور جزء پنج مقصد برتر گردشگری منطقه آمریکای‌جنوبی نیز به شمار می‌آید.

در مکان سوم برترین مقاصد برتر گردشگری پزشکی جهان کشور مجارستان، بهشت زیست محیطی و سرزمین چشمه‌ها و دریاچه‌ها قرار دارد که دارای بیشترین تعداد گردشکر پزشکی در زمینه دندانپزشکی در جهان است. ارائه خدمات درمانی در این کشور تنها محدود به بوداپست نمی‌شود و در سایر شهرهای کوچکتر مجارستان نیز انواع خدمات دندانپزشکی شامل جراحی‌های زیبایی فک و دندان و همچنین ایمپلنت ارائه می‌شود.

در رتبه بعدی کشور هند، سرزمین رنگ‌ها و مزه‌های گوناگون قرار دارد که هرساله تعداد فراوانی از گردشگران آمریکایی را برای دریافت خدمات پزشکی به‌ویژه درمان‌های قلبی عروقی و ارتوپدی جذب آن می‌شوند. شهرهای بزرگ هند از قبیل بنگلور، دهلی و بمبئی ازجمله پرمراجعه‌ترین شهرهای هند در زمینه گردشگری پزشکی هستند. با توجه به علاقه روزافزون شهروندان آمریکایی، کانادایی و مردم اروپا برای سفر به هند به منظور دریافت خدمات پزشکی با قیمتی ده‌ها برابر ارزان‌تر از کشور خودشان، صنعت گردشگری پزشکی هند شاهد رشد چشمگیر سالانه ۳۰ درصد است.

کشور مالزی با جذب سالانه ۲۵۰ هزار گردشگر پزشکی رقیب جدی برای کشورهای همسایه چون هند و تایلند در این زمینه محسوب می‌شود و ارائه دهنده امکانات پزشکی مناسب با هزینه‌های بسیار خوب است. در این کشور خدمات درمانی چون یک سری آزمایشات شامل آزمایش خون، تست، سنجش تراکم استخوان، اشعه ایکس از قفسه سینه و تردمیل با هزینه ۳۵۰ دلار انجام می‌پذیرد، در مقایسه با ۲۵۰۰ دلاری که برای انجام همین آزمایشات در آمریکا باید پرداخت.

کشور مکزیک یک مقصد مناسب برای گردشگران پزشکی به‌ویژه در آمریکاست و بیش از ۷۰ درصد از بیماران آمریکایی که در مکزیک تحت درمان قرار می‌گیرند، در جنوب غربی کالیفرنیا، تگزاس و آریزونا ساکن هستند. بیماران ساکن در این مناطق می‌توانند با حداکثر دو تا شش ساعت رانندگی وارد مکزیک شوند و پس از دریافت خدمات پزشکی به خانه بازگردند. بیشترین علل مراجعه گردشگران پزشکی مکزیک شامل چکاپ کامل و خدمات دندانپزشکی است که با قیمت بسیار پائئین‌تر از مراکز درمانی داخل آمریکا ارائه می‌شوند.

کشور سنگاپور که ازسوی سازمان بهداشت جهانی به عنوان دارنده بهترین سیستم پزشکی در آسیا و ششمین سیستم پزشکی برتر در دنیا معرفی شده نیز هرساله تعداد زیادی از بیماران را از کشورهای دیگر برای ارائه خدمات درمانی جذب می‌کند. بشیترین خدمات درمانی ارائه شده در این کشور شامل جراحی قلب، بیماری‌های معده، جراحی عمومی، هپاتیت و غیره می‌شود.

کشور کره‌جنوبی برای ارائه خدمات درمانی در زمینه جراحی ستون فقرات، سرطان و جراحی‌های زیبایی هرساله تعداد زیادی گردشگر از سایر کشورها جذب می‌کند. بیشتر بیمارستان‌های کره‌جنوبی به شکل کامل مجهز به امکانات دیجیتال هستند و مرکز پزشکی دانشکده علوم پزشکی دانشگاه بوسان بیشترین تعداد بیماران خارجی را جذب می‌کند.

تایلند با برخورداری از زیرساختارهای پزشکی فوق‌العاده همواره یکی از مقاصد گردشگری پزشکی جهان محسوب می‌شود. این کشور با جذب گردشگران فراوان از کشورهای همسایه چون ژاپن، ویتنام، چین و کره‌جنوبی و همچنین کشورهای عربی از این فرصت به منظور رونق بیش از پیش اقتصادی استفاده می‌کند. در این کشور مراجعه‌کنندگان می‌توانند علاوه‌بر دریافت خدمات پزشکی با کیفیت از جاذبه‌های گردشگری فوق‌العاده آن نیز استفاده کنند.

در مکان دهم برترین مقاصد گردشگری پزشکی جهان کشور آسیایی ـ اروپائی ترکیه قرار دارد که با دارا بودن امکانات پزشکی در سطح عالی و پزشکان آموزش دیده در غرب، هرساله میزبان تعداد فراوانی از بیماران خارجی است. دولت ترکیه نیز تدابیر فراوانی برای ارائه خدمات پزشکی با کیفیت، امکانات عالی و پرسنل مجرب را به اجرا می‌گذارد.

با وجود اینکه گردشگری پزشکی دارای صرفه اقتصادی فراوانی برای هر دو طرف یعنی بیماران و کشور میزبان است، اما مخاطرات حقوقی و اخلاقی را نیز به همراه دارد که از آن جمله می‌توان به انتقال ویروس‌های ناشناخته به بیماران خارجی و توان‌بخشی نامناسب اشاره کرد.

 

منبع: aftabir

دسته ها: جهانگردی

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.