شماره تلفن تماس با ما

051-34227301

 

My title

پلی که ساخته طبیعت است

پلی که ساخته طبیعت است

طبیعت گنجینه‌ای از شگفتی‌ها و زیبایی‌هاست که ما می‌توانیم با کشف آنها در برابر بزرگی آفریننده‌شان سر تعظیم فرود بیاوریم.

طبیعت و زیبایی‌های آن را می‌توان یکی از اصلی‌ترین دلایل جذب گردشگر در سراسر دنیا دانست، بویژه زمانی که دست هنرمند طبیعت اقدام به ساخت سازه‌ای زیبا و منحصر به فرد می‌کند که در حالت عادی بیننده احتمال می‌دهد این اثر ساخته دست آدمی است.

در بالای کوه آبی در ایالت ویرجینیای آمریکا پلی طبیعی وجود دارد که به زبان محلی به آن ناتی‌بی (Natty B) می‌گویند که آراسته و زیبا معنا می‌دهد.

‌این پل که از جنس صخره است با جریان رودی کوچک، شاخه‌ای از رودخانه جیمز در منطقه کوهستانی از نوع سنگ‌های آهکی ویرجینیا به وجود آمده که همانند یک طاق سنگی است.

پل طبیعی ویرجینیا ۶۶ متر بلندی و ۲۷ متر درازا دارد. به نظر می‌رسد‌ این پل از لایه‌های سنگ‌های آهکی تشکیل شده و بخشی از باقیمانده سقف یک غار یا تونل بوده که بر اثر جریان مداوم آب رود به وجود آمده است.‌

این پل طبیعی به عنوان بخشی مهم از تاریخ طبیعی ویرجینیا و نقطه برجسته تاریخ طبیعی ـ ملی شناخته می‌شود. جالب است که نام پل طبیعی نیز روی شهری در نزدیکی آن گذاشته شده است و به واسطه این پل شناخته می‌شود.

این منطقه تاریخی بازمانده‌ای از زمان زندگی سرخپوستان و ساکنان اصلی این سرزمین در دشت‌های این منطقه است.

پل طبیعی ویرجینیا مکانی وقف شده از سوی قبیله موناکیان از بومیان سرخپوست آمریکایی است و آنها بر این باور بودند که این محل پیروزی‌های بسیار را در برابر تهاجم دیگر قبیله این منطقه یعنی پوهاتان‌ها (Powhatans) برای آنها به ارمغان آورده است. این دوره درست پیش از ورود سفیدپوستان به سرزمین ویرجینیا بوده است.

‌گروهی بر این باورند که جورج واشنگتن یکی از رییس‌جمهورهای گذشته آمریکا در سال ۱۷۵۰ میلادی در حالی که نقشه‌بردار جوانی بود بر این سرزمین گام نهاد.

جورج واشنگتن از سوی توماس هیرفاکس، ششمین پادشاه کامرون ماموریت یافت تا این سرزمین را بررسی و شناسایی کند.

تعدادی از تورهای مسافرتی ادعا کرده‌اند‌G.W‌ مخفف نام جورج واشنگتن را روی نقطه هفت متری دیواره پل دیده‌اند که به عنوان رئیس‌جمهور آینده کنده‌کاری شده است.

افسانه‌ای دیگر وجود دارد که می‌گوید جورج واشنگتن تخته سنگی را از پایین پل و از کنار رود به بالای پل پرتاپ کرده است.

در سال ۱۹۲۷ میلادی تخته سنگ بزرگی پیدا شد که ‌G.W‌ ‌روی‌آن نیز حک شده بود و این نشان می‌دهد‌ براستی جورج واشنگتن این منطقه را بررسی و شناسایی کرده و نیز این پل را بازدید کرده است.

این پل یکی از شگفتی‌های دنیای جدید بود که در سده‌های هجدهم و نوزدهم گردشگران اروپایی بسیاری را به سوی خود می‌کشاند.

در آن زمان مسافران بسیاری با اسب یا کالسکه برای بازدید این منطقه می‌آمدند. در سال ۱۸۳۳ میلادی مالک جدید این زمین اقدام به ساخت مسافرخانه‌ای جنگلی کرد تا گردشگران و مسافران بیشتری را به این مکان جذب کند.

در گذشته نویسنده‌ها و افراد مشهوری از این پل یاد کرده‌اند و به توصیف آن پرداخته‌اند. ویلیام کولن بریانت از نویسندگان آمریکا معتقد است که پل طبیعی ویرجینیا و آبشار نیاگارا دوشاخصه مهم و قابل توجه شمال آمریکا به حساب می‌آیند.

در سال ۱۹۲۷ میلادی برای نمایش دادن این پل در شب، اقدام به نورپردازی شد تا تاق پل و گلوگاه آن به طور کامل مشخص باشد که گشایش آن با مراسم ویژه و سخنرانی مقامات مهم صورت گرفت.

امروزه برای بازدید از پایین این پل و محل اطراف آن به تهیه بلیت با بهای ۱۸ دلار نیاز است. در صورتی که مایل باشید بالای این پل را ببینید، می‌توانید به آسانی و بدون پرداخت وجهی و به صورت رایگان، آن را از بزرگراه یو اس شماره ۱۱ که از بالای پل می‌گذرد، تماشا کنید.

گردشگران به آسانی می‌توانند به گردش در مناطق اطراف این پل بپردازند و با عکسبرداری و فیلمبرداری خاطره آن را برای همیشه برای خود زنده نگه دارند.

 

منبع: aftabir

دسته ها: جهانگردی

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.