شماره تلفن تماس با ما

051-34225776

 

My title

با جدیدترین قطب های گردشگری جهان آشنا شوید

با جدیدترین قطب های گردشگری جهان آشنا شوید

در وانفسای بازار آشفته اقتصاد جهانی، همه کشورها به تکاپو افتاده اند تا منابع درآمدزا و از حیث اقتصادی مطمئن تری برای خود پیدا کنند. اما در میان قطب های مختلف تولیدزا از قرار معلوم قطب گردشگری مطمئن ترین راه درآمدزایی کشورها تشخیص داده شده است.

حالا هر کشوری تلاش دارد سهم بیشتری از این بازار نصیب خود کند. مهم نیست که کشوری دارای پیشینه و تمدن کهن باشد مثل چین یا اینکه مثل امارات متحده عربی از زمان تاسیس آن حتی نیم قرن هم نگذشته باشد. از پارکینگ گرفته تا برج، از موزه گرفته تا پارک، همگی مکان هایی هستند که سرمایه های هنگفتی را به خود اختصاص داده اند تا دروازه ای برای سرریزشدن گردشگران به این مناطق شود.

به هر حال اغلب جاذبه های گردشگری کشورها برای توریست ها مقصد اصلی خواهد بود. جذابیت هایی که به همت دولت ها هر روز به آنها افزوده شده تا بازار آن همچنان پررونق باقی بماند. به گزارش خبرآنلاین به نقل از هفته نامه سیاحت و تجارت، حالا فکر می کنید این روزها جهانگردان برای گشت و گذار کجا را انتخاب می کنند؟

احتمالا و به طور طبیعی شاید فکر خواهید کرد که دیوار بزرگ چین، برج ایفل، خرابه های آتن، یا سرزمین ماتادورها را انتخاب می کنند، اما عجله نکنید چون بهتر است بدانید جاهایی در گوشه و کنار جهان وجود دارد که حالا جزو محبوب ترین اماکن توریستی جهان است. این مناطق را «قطب های جدید گردشگری جهان می نامند.

● برج طوفان زده

می توانید تصور کنید برج ایفل با اسید حل شود و فقط بخشی از اسکلت آن باقی بماند و تصور کنید یک چرخ و فلک عظیم پس از طوفان چه شکلی خواهد داشت.

برج جدید لندن که ۱۱۰ متر ارتفاع دارد، چنین تصویر عجیبی دارد. آنیش کاپور و سیسیل بالموند دو هنرمند معروف این برج عجیب را طراحی کرده اند که قرار است نماد مسابقات المپیک سال ۲۰۱۲ لندن باشد. این برج حتی قبل از تکمیل شدن، یکی از مظاهر جدید توریستی لندن شده است.

● از ۱۰ طبقه به پایین سقوط کنید!

پارک های تفریحی در سال های اخیر، یک از اصلی ترین مراکز توجه توریست ها در آمریکا بوده است. حالا کسانی که عاشق این نوع پارک ها و شهربازی هستند، می توانند در پارک های موسوم به «چیتاهانت» آخر هیجان را تجربه کنند!

در مرکز این پارک، یک ترن هوایی وحشتناک قرار دارد که سرعت آن از صفر، ناگهان به ۱۰۰ کیلومتر در ساعت می رسد و شما را تا ارتفاع ۴۰ متری بالا می برد و سپس با شیبی وحشتناک و تند به چند متری زمین برمی گرداند! حالا تصور کنید که از بالای یک ساختمان ۱۰ طبقه به سمت زمین رها شده اید!

● موزه زیر آب کانکوی مکزیک

این موزه تنها موزه زیر آب دنیا نیست، اما بزرگ ترین موزه زیر آب جهان محسوب می شود و نوامبر سال ۲۰۱۰ در فاصله پنج کیلومتری ساحل مکزیک افتتاح شد. در این موزه ها صدها مجسمه انسان به اندازه طبیعی قرار گرفته است. طی ۱۲ ماه اخیر ۷۵۰ هزار نفر با لباس غواصی به دیدن این موزه رفته اند.

● احساس آلیس در سرزمین عجایب!

آلکسیس مورنو، نویسنده شناخته شده حیطه توریسم می گوید؛ اگر واقعا می خواهید احساس «آلیس در سرزمین عجایب» را درک کنید، حتما به شهر سویل ایتالیا بروید، چون در استراحتگاه ساحلی انکار ناسیون این شهر، احساس بودن در سرزمین عجایب را خواهید داشت.

این ساختمان پیچ در پیچ که سقفش شبه کندوی زنبور عسل است به یک یاز عجایب معماری جهان معروف شده است. این بنای شیری رنگ شاید شبیه یک ماهی غول آسا باشد و شاید شبیه یک قارچ محلی، که مردم حلی آن را به خاطر شکلش، قارچ غول آسا می نامند. در داخل این ساختمان عجیب، یک موزه عجیب نیز در انتظار شماست.

● دروازه پایتخت، ابوظبی

دوبی، مشهورترین شهر امارات متحده عربی و پربازدیدترین مکان این کشور است، اما حالا ابوظبی پایتخت سیاسی این شیخ نشین با علامت بی نظیر خود، دوبی را به چالش کشیده است. برج شیشه ای ۳۵ طبقه ای موسوم به «دروازه پایتخت» بلندترین برج زاویه داری است که بشر تکانون ساخته است. این برج، زاویه ۱۸ درجه ای با زمین دارد که چهاربرابر زاویه کج پیتزاست و همین خصوصیت آن باعث می شود که در لا به لای آسمان خراش های دوبی به چشم بیاید.

● پارکینگ دیدنی در آمریکا

فکر می کنید «پارکینگ» نمی تواند مکانی برای گردش و بازدید باشد؟ اگر به پارکینگ «لینکلن رود» میامی آمریکا برودی نظرتان عوض می شود. در این پارکینگ، فقط یک سقف بالای ماشینتان است و خبری از دیوار نیست و درواقع، با تمام پارکینگ هایی که تا به حال دیده اید متفاوت است.

 

منبع: aftabir

دسته ها: جهانگردی

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.