شماره تلفن تماس با ما

051-34227301

 

My title

پنج شهر توریستی آمریکا

پنج شهر توریستی آمریکا

هر ساله، میلیون‌ها گردشگر خارجی (شامل گردشگران پرشماری از کانادا و مکزیک) برای بازدید از ایالات متحده به این کشور سفر می‌کنند و بیشتر وقت خود را در چند شهر خاص آمریکا می‌گذرانند. در اینجا پنج شهر برتر آمریکا را برای شما نام می‌بریم. بعضی از این شهرها برای واردشدن به شلوغی و غوغا مناسب هستند و برخی از آنها برای فرار از آن.

● نیویورک

نیویورک دارای دیدنی‌هایی مانند وال استریت، منطقه تماشاخانه‌ها، ساختمان امپایر استیت، مجسمه آزادی، موزه‌هایی در سطح جهانی و اغذیه‌فروشان دوره‌گرد است که خوراکی‌های همه کشورهای جهان را ارایه می‌دهند. این شهر درخور توجه همه جهان است. هر سرآشپزی که رستورانی در این شهر باز می‌کند، هر طراحی که کارهای خود را در این شهر ارایه می‌دهد و هر هنرمندی که آثارش را در گالری‌های این شهر به نمایش می‌گذارد، هیجانی را که در هر تکه از این شهر بسیار بزرگ جریان دارد، احساس می‌کند. بازدید‌کنندگان و توریست‌ها هم این انرژی را جذب می‌کنند، چه تحت تاثیر چراغ‌ها و نورهای باشکوه میدان تایمز باشند یا مشغول دیدن آثار هنرمندانی که کارهای دستی‌شان را در پارک میدان یونیون به نمایش می‌گذارند.

● لس‌آنجلس

بهترین تعریفی که می‌توان ازلس‌آنجلس به دست داد، با دو محله معروف آن است. هالیوود، سرشار از زرق و برق، تجمل و جاذبه‌های شهرت است. در اینجا معروف‌ترین ستاره‌های سینمای جهان را می‌توان دید. گردشگران حین قدم زدن در خیابان رودیو و خیابان تجاری سانست یا هنگام گرفتن عکس یادگاری در مقابل تماشاخانه تاریخی چینی گرومن، می‌توانند این چهره‌های مشهور را ملاقات کنند. نقطه مقابل این صحنه‌ها، سبک زندگی در محله ساحل ونیس است. این محله که دارای بلواری در کناره اقیانوس آرام است- جاذبه‌ای برای هر نوع آدم با هر نوع سلیقه‌ای دارد- یکی از بهترین مکان‌ها برای تماشا کردن مردم و رهگذرانی از پنج قاره جهان است.

● سانفرانسیسکو

سانفرانسیسکو شهری است با بادهای ملایمی که از سوی اقیانوس آرام می‌وزد. وضعیت هوا تعیین‌کننده تصمیماتی است که ساکنان و گردشگران این شهر می‌گیرند. پارک گلدن گیت با مسیرهای مخصوص پیاده‌روی، سواحل میهمان‌نواز و چشم‌انداز پل افسانه‌ای گلدن گیت، در روزهای آفتابی جذابیت خاصی دارد، حتی اگر کمی هم نسیم سرد بوزد. در روزهای ابری می‌توان در بخش‌های داخلی شهر به سواری با واگن‌های مسافرکش پرداخت یا به گشت و‌گذاری برای بازدید از معماری شهر رفت، از جمله «پینتد لیدیز»، خانه‌های یک شکل دوران ویکتوریا و ادوارد که بر روی بلندی‌های شیب‌دار شهر بنا شده و غالبا از آنها عکسبرداری و فیلمبرداری می‌شود.

● میامی

میامی و سواحل آن مانند آهنگ تند و صرف‌نظر از ساعت روز، دارای ضرباهنگی دایم است. ساوت بیچ محل تجمع مردم خوش‌پوش است و ایستگاه‌های نجات غریق آن به سبک آردکو ساخته شده‌اند. وقتی هوا تاریک می‌شود، خیابان اوشن که با نورهای نئون سبز و سرخ و آبی و صورتی روشن می‌شود، تبدیل به صحنه‌ای باشکوه و مجلل می‌شود که همتای آن را در هیچ جای دنیا نمی‌توان یافت. فرهنگ اسپانیایی در این شهرهمیشه زنده است و در انواع غذاها و محله‌هایی مانند لیتل هاوانا منعکس می‌شود؛ در آنجا مردان به زبان اسپانیایی حرف می‌زنند و در حال دود کردن سیگار برگ و بازی دومینو در کاله اوچو (خیابان هشتم) سر به سر هم می‌گذارند و مزاح می‌کنند.

● اورلاندو

می‌گویند منطقه اورلاندو بزرگ، سرزمین فرار نهایی است. در این شهر مساله مهاجرت به حال خود رها شده است. حتی خلاق‌ترین بازدید‌کنندگان هم تسلیم دنیای دیسنی و پارک‌های استودیوهای فیلمسازی یورنیورسال یا هر نوع سرگرمی دیگری که برچسب دیسنی داشته باشد، می‌شوند. اما اورلاندو هم فقط مقصد رویاها، تصورات و شخصیت‌های با لباس مبدل نیست. بازدیدکنندگان از مرکز شهر شاهد سبک معماری مختلط هستند، از خانه‌های سبک ویکتوریا گرفته تا آسمان‌خراش‌ها. در این قسمت از شهر فروشگاه‌های لباس و رستوران‌های متعددی وجود دارد و زندگی شبانه آن زنده و پر تحرک است. کسانی که به فضاهای طبیعی علاقه‌مندند، می‌توانند در پارک دریاچه ائولا مسیرهای خوبی برای راهپیمایی پیدا کنند.

 

منبع: aftabir

دسته ها: جهانگردی

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.