شماره تلفن تماس با ما

051-34227301

 

My title

عجیب ترین استخرهای رایگان جهان

عجیب ترین استخرهای رایگان جهان

استخرها یکی از جاذبه‌های توریستی هتل‌ها و مراکز تفریحی هستند. شاید با شنیدن کلمه استخر به فکر یک استخر معمولی مستطیل شکل با کف آبی‌رنگ بیفتید اما واقعیت این است که برخی استخرها به خاطر شکل خاص یا ویژگی‌های‌شان شهرت جهانی یافته اند . البته شاید فکر کنید چنین استخرهایی که در جهان مشهورند بسیار گران هستند اما در این مطلب فهرستی از ۱۰ استخر زیبای جهان که شناکردن در آن‌ها رایگان است را آورده‌ایم.

● در دل مدیترانه

هتل دوکارادن‌راک، ‌ساحل آنتیب، فرانسه

این هتل یک سال برای تعمیرات تعطیل و در تابستان ۲۰۱۱ مجددا افتتاح شد. یکی از جلوه‌های جدید هتل پس از تعمیرات ۶۴ میلیون‌دلاری، استخر فوق‌العاده زیبایی است که در کنار مدیترانه واقع شده یا شاید بهتر باشد بگوییم در دل مدیترانه است. این استخر در ارتفاع ۶ متری از دریای مدیترانه در دل صخره‌ها ساخته شده است و دمای آب آن حدود ۲۵ تا ۳۰ درجه سانتی‌گراد است. در زمان شنا‌کردن در این استخر می‌توانید قایق‌های تفریحی که در دریا این سو و آن می‌روند را ببینید. در یک طرف استخر درختانی است که در سایه آن‌ها می‌توان استراحت کرد و در طرف دیگر در کنار صخره‌ها، ماسه‌هایی هست که ساحلی واقعی را برای شما ایجاد می‌کنند.

● قایق‌سواری در استخر

آلفونسو دل‌مار، آلگاروبو، شیلی

براساس آمارهای کتاب گینس، این استخر بزرگ‌ترین استخر جهان است. شما در این استخر می‌توانید حتی قایق هم سوار شوید. طول این استخر کمی بیشتر از یک‌کیلومتر است و یک ساحل فوق‌العاده هم دارد.

دمای آب این استخر حتی در سردترین ماه‌های سال به‌گونه‌ای تنظیم می‌شود که می‌توانید در شب‌ هم از شناکردن در آن لذت ببرید.

البته این امکان برای قسمت میانی استخر است که توسط دیواره‌های شیشه‌ای از بقیه استخر جدا شده‌اند و در آن حتی ماسه‌ها هم گرم می‌شوند تا شما بتوانید در زمستان در آب گرم شنا کنید و روی ماسه‌های گرم دراز بکشید.

● شنا در دل صخره‌ها

آمانگیری، ‌کاتیون پوینت، ‌اوتا

آمانگیری، در زبان سانسکریت به معنای «کوهستان صلح» است. این اسم فوق‌العاده برای استخری است که در ارتفاع ۴۰ متری، در دل صخره‌های باقی‌مانده از دوره ژوراسیک ساخته شده است. این استخر به شکل حرف U انگلیسی است و در وسط ۲ دندانه آن یک تخته سنگ عظیم زیبا قرار دارد و حین شنا در این استخر می‌توانید منظره‌های کوهستانی و تپه‌ها و بیابان‌های اطراف را تماشا کنید. آب استخر همیشه در دمای ۲۵درجه تنظیم شده است و در کنار استخر میزهایی واقع است که شب‌ها می‌توانید روی آن‌ها غذا بخورید و لذت ببرید. البته این استخر ۲۴ ساعته باز است و نورپردازی آن به‌گونه‌ای است که در هر ساعت از شبانه‌روز می‌توانید از آن لذت ببرید.

● این یک سراب نیست

قصرالسراب، ‌ابوظبی، امارات متحده عربی

این یک سراب نیست، استخر قصر‌السراب که در سال ۲۰۰۹ افتتاح شد در وسط تپه‌های شنی در صحرای لیوا ساخته شده است. در پس‌زمینه‌ این استخر غول‌آسا که به شکل فنجان‌های بزرگ ساخته شده و اندازه کلی آن‌ تقریبا برابر با یک زمین فوتبال است، صحرای بی‌انتهایی قابل تماشاست. طی روز دمای هوا در این منطقه ممکن است به ۵۰ درجه سانتی‌گراد هم برسد اما آب خنک ۲۰ درجه‌ای استخر حضور در آن را لذتبخش می‌کند. در کنار استخر هم آفتابگیر و بادبزن‌هایی نصب شده است که باعث خنک‌شدن استفاده‌کننده‌ها می‌شود. با غروب آفتاب، چراغ‌های اطراف استخر روشن می‌شود و هماهنگی نور آن با آسمان پرستاره منظره عالی را رقم می‌زند. سایه درختان نخل هم فضا را شاعرانه‌تر می‌کند.

● گمشده در ترجمه

پارک حیات، توکیو

احتمالا این هتل را در فیلم «گمشده در ترجمه» دیده‌اید (محل اقامت بیل مورای در آن فیلم) اما شاید چندان متوجه استخر این هتل نشده‌اید. این استخر در طبقه چهل و هفتم هتل است و دور تا دور آن شیشه کار شده و در نتیجه شما در زمان شنا‌کردن می‌توانید منظره‌هایی شگفت‌انگیز از توکیو را ببینید. جالب است که چشم‌انداز آن به‌گونه‌ای طراحی شده که می‌توانید کوه فوجی را هم در انتهای شهر توکیو ببینید. نورپردازی فوق‌العاده استخر به‌گونه‌ای است که می‌توانید هم در روز و هم در شب از شناکردن در آن لذت ببرید.

● شنا با مهاراجه

اومایدباوانا پالاس، جادپور، هند

هتل عظیم باواناپلاس، در روی تپه‌ای مشرف به شهر جادپور که آن را به خاطر رنگ دیوارهای خانه‌ها، شهر آبی‌رنگ می‌نامند ساخته شده است. این هتل ۳۴۷ اتاقه که در استان راجستان هند واقع شده، بزرگ‌ترین هتل هند است. ویژگی استخر زیبای این هتل این است که نور آن همیشه از شمع‌ها گرفته می‌شود و در سطح آب آن هم همیشه برگ‌های گل رز روان هستند. صاحب این هتل مهاراجه جادپور است که خودش هم در این هتل ساکن است.

● در طبقه پانزدهم شنا کنید

ویسروی‌، میامی، آمریکا

میامی به شهر استخرها معروف است اما استخر ویسروی چیز دیگری است. این استخرها که در زمینی به مساحت ۲ هکتار بنا شده‌اند، با درخت‌های بلوبری ژاپنی در ۲طرف پوشیده شده‌اند و تمام تخت‌ها در سایه درختان زیبا قرار گرفته است؛ این مجموعه ۳ استخر دارد، یک استخر آب گرم که گنجایش ۸۰ نفر را دارد، یک استخر مخصوص آب درمانی و راه‌رفتن در آب و یک استخر فوق‌العاده بزرگ برای شناکردن، البته خوبی این استخرها این است که در طبقه پانزدهم واقع هستند و در زمان شناکردن می‌توانید از چشم‌‌انداز زیبای شهر و ساحل بیس‌کین در دورنما لذت ببرید.

● موسیقی زیر آب

استخر فورسیزن، وییلا، هاوایی

در منطقه وییلاهاوایی که منطقه‌ای بسیار مشهور از لحاظ جاذبه‌های توریستی است، استخرهای زیبایی وجود دارد اما شاید زیباترین آن‌ها استخر فورسیزن باشد که در سال ۲۰۰۹ افتتاح شد. این استخر ۲۰ ‌متر پایین‌تر از سطح دریا ساخته شده است و در دیواره‌های زیر آب بلندگوهایی تعبیه شده که زیر آب موسیقی محلی هاوایی را پخش می‌کنند. طول این استخر حدود ۶۰‌ متر است و ۴ ورودی جالب دارد و یک دایو ۳متری هم در قسمت پرعمق آن قرار دارد. این استخر میزهایی شناور دارد که به کمک آن‌ها می‌توانید نوشیدنی‌تان را در حال شنا‌کردن میل کنید. در غروب‌ها نورپردازی فوق‌العاده زیر آبی که موزاییک‌های شیشه‌ای آن را روشن می‌کند و انعکاس نور مشعل‌هایی که در کناره استخر روشن‌ می‌شود، فضای بی‌نظیری را خلق می‌کند.

● در کنار کوسه‌ها شنا کنید

گلدن‌ناگت، لاس‌وگاس، آمریکا

شما در این استخر می‌توانید در کنار ۵ نوع از کوسه‌ها شنا کنید. در واقع طی شناکردن در این استخر شما می‌توانید کنار ۱۶ کوسه شنا کنید اما نگران نباشید، در امان هستید. شما در داخل محفظه‌ای شیشه‌ای شنا می‌کنید که باعث می‌شود کوسه‌ها نتوانند به شما آسیب برسانند. مجموعه‌ استخرهای گلدن ناگت با هزینه‌ای ۳۰ میلیون‌دلاری ساخته شده‌اند و شامل یک استخر بزرگ، یک آبشار و محفظه‌ شنا در داخل تانک نگهداری کوسه‌ها است که حجم آب آن ۲۰۰ هزار گالن آب است. قطر شیشه محفظه نگهدارنده شما در تانک کوسه‌ها ۱۵سانتی‌متر است پس اصلا نگران نباشید.

● چشمه رومی

هتل کاروسوبلورده، راولو، ایتالیا

هتل کاروسوبلورده در بلند‌ترین نقطه ساحل آفتابگیر آمالفی در کنار شهر ساحلی راملو ساخته شده است. این استخر طبیعی چشم‌‌اندازی از یکی از زیباترین ساحل‌های جهان دارد. استخر به شکل استخرهای قدیمی رومی ساخته شده است و در کنار آن چشمه‌‌ای از آب طبیعی هم وجود دارد.

 

منبع: aftabir

دسته ها: جهانگردی

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.