شماره تلفن تماس با ما

051-34227301

 

My title

ترین های خیابان های جهان

ترین های خیابان های جهان

جاده‌ها و خیابان‌هایی که همچنان جایگاه و نقش مهم خود را در صنعت توریسم دارندگان به سبب برخی ویژگی های خاص خود به جاذبه‌های توریستی مهمی در برخی کشورهای جهان مبدل شده‌اند.

یک سایت ویژه توریستی فهرستی از ده خیابان عجیب و غریب در جهان تهیه کرده است که به دلیل ویژگی های خاصی درجهان شهرت یافته اند.

● خیابان جادویی

نخستین خیابان عجیب و غریب که درفهرست ده گانه خیابان گراویتی هیلز است که گفته میشود قوانین فیزیک را نقض کرده است.

این خیابان برخلاف سایر خیابان های ثبت شده در این فهرست این خیابان هیچ ویژگی خاصی ندارد به جز تپه هایی معروف به تپه های جذب کننده یا تپه های مغناطیسی ویا تپه های اسرارامیز» زیرا هنگامی که اتومبیل ها در دامنه این تپه ها توقف می کنند، اتومبیل به جای سرازیر شدن درمسیر سراشیبی به سمت بالا روبه سربالایی حرکت می کند.

البته علت اصلی این رویداد نه نه فیزیک که نوعی خطای بصری است که براثر محیط پیرامونی درمنطقه ایجاد می‌شود.

● کوتاه ترین خیابان دنیا

دومین خیابان شگفت آور جهان «ابنزر پلیس» دراسکاتلند است. ویژگی مهم این خیابان ان است که کوتاه ترین خیابان جهان شناخته شده است. این خیابان تنها دو متر و شصت سانت طول دارد. دراین خیابان تنها یک خانه وجود دارد.

این خیابان درعین حال یک اثر تاریخی است که درسال ۱۸۸۳ بنا شده و تنها ساختمان موجود درآن نیز هتلی است به نام مک کایایس . این خیابان رسما در سال ۱۸۸۷ به عنوان یک خیابان در اسکاتلند ثبت شده و هنوزهم خیابان مشهوری است.

● طولانی ترین خیابان جهان

بزرگراه پان امریکن بزرگ ترین خیابان یا جاده ماشین رو درسرتاسر جهان شناخته شده است. قبل از ان خیابان یانگ استریت درتورنتو کانادا این عنوان را داشت اما اکنون و پس از احداث بزرگراه پان امریکن این لقب به این بزرگراه اختصاص یافته است. این بزرگراه ملیت های گوناگون ساکن در قاره امریکا را به یکدیگر متصل می کند و درحدود ۴۸۰۰۰ کیلومتر طول دارد.

این بزرگراه ازمیان ۱۵ کشور ازجمله امریکا ، کانادا، مکزیک، پرو، آرژانتین و السالوادور عبور می کند و ملت های ساکن در ۱۵ کشور واقع در قاره امریکا را به هم متصل می کند.

● باریک ترین خیابان جهان

خیابان پارلمان استریت» در اکستر واقع در کشور انگلستان طبق این فهرست باریک ترین و کم عرض ترین خیابان جهان معرفی شده است.

عرض این خیابان کمتر از یک متر یعنی ۰.۶۴ متر در باریک ترین نقطه آن محاسبه شده است. این خیابان نز درگذشته به همین دلیل اسمال استریت یا خیابان کوچک نام داشت. قدمت این خیابان به ۱۳۰۰ میلادی بازمی گردد و درازای آن نیز ۵۰ متر است.

● باستانی ترین و کهن ترین مسیر سنگفرش جهان

خیابان واقع در جیزه در محوطه اهرم ثلاثه مصر دراین فهرست به عنوان کهن ترین جاده یا مسیر سنگفرش شده جهان معرفی شده است.

این جاده بش از ۴۶۰۰ سال قدمت ونیز شش و نیم پا وسعت دارد. این جاده یا خیابان سنگفرش هفت و نیم مایل فاصله میان اهرام باستانی تا جنوب غربی قاهره را به یکدیگر متصل می کند. این مسیر درواقع همان جاده ای است که درزمان احداث اهرام مصر برای حمل قطعات بزرگ ازجنس بازالت، مورد استفاده قرار می گرفته است.

● پهن ترین خیابان جهان

خیابان معروف به« ناین د جولیو »یا خیابان نهم جولای که نامش به یادبود روز استقلال کشور آرژانتین انتخاب شده، طبق اطلاعات موجود پهن ترین خیابان موجود درجهان است. این خیابان دارای شش لاین رفت و امد اتومبیل درهر جهت است و تمام نواحی شهر را پوشش می دهد.

این خیابان همچنین دارای ساختمان های مشهور و شاخصی است نظیر سفارت فرانسه که یک بنای تاریخی است و کاخ جمهوری و نیز ستو هرمی شکل مشهور و مجسمه ای است که درمیان خیابان به وضوح دیده می شود.

● پیچاپیچ ترین خیابان جهان

خیابان لومبارد در سن فرانسیسکو است که به دلیل چرخش های بسیار زیاد و عجیب و غریبش شهرت دارد. درواقع این خیابان دارای هشت پیچ است و منظره خیابان از بالا بسیار شگفت و جالب است.

علت ساخت این همه پیچ در این خیابان آن بود که زمین دراین منطقه برای بسیاری از اتومبیل ها بسیار سراشیبی، تندو لغزنده بود و بخش پیچ داده شده درخیابان لومبارد اکنون به طور جداگانه یک خیابان مستقل از سایر قسمت های این خیابان تلقی می شود. پارک کردن دراین خیابان ممنوع است.

● دوربرگردان جادویی

دوربرگردان جادویی نام خیابانی واقعی در انگلستان واقع در سویدون است. این خیابان درسال ۱۹۷۲ ساخته شده و شامل ۵ دور برگردان کوچک دیگر دردل خود است. بنابراین شاید بدترین دوربرگردان جهان باشد.

برای این که اوضاع دراین دور برگردان بدتر شود شما ناگزیرید وقتی وارد یکی از دوربرگردان های کوچک تر می شوید، درجهت خلاف عقربه های ساعت دریان خیابان حرکت کنید که اتفاقا باشرایط عادی در تام خیابان های بریتانیا هم تطابق ندارد.

● خیابان استثنایی

تنها خیابانی که در بریتانیا شما مجبور هستید که از سمت راست رانندگی کنید، است.همچنان که بیشتر خوانندگان و مردم دنیا می دانند دربریتانیال برخلاف اروپا وامریکا و بیشتر کشورهای جهان رانندگان از طرف راست در بریتانیا رانندگی می کنند.

با این حال حتی در خود بریتانیا هم یه استثنا وجود دارد و آن خیابان ساووی کورت است که تنها خیابانی است در بریتانیا که ماشین ها باید قانونا در سمت راست رانده شوند. این تصمیم با رای اکثریت پارلمان بریتانیا و به منظور رفاه حال عابران پیاده دراین خیابان اتخاد شده است.

● شیب دار ترین خیابان دنیا

شیب دار ترین خیابان جهان درکشور نیوزیلند است. این خیابان به نام «دونه دین» به دلیل این که در منطقه ای کوهستانی و سراشیبی احداث شده توسط طراحان شهری بریتانیا که هرگز دراین کشور زندگی نکرده بودند، ارائه و اجرا شده و طراحان آن تنها همان نقشه ای را که در احداث خیابانی در بریتانیا به کار برده بودند، در اینجا هم مورد استفاده قرار دادند . آنان هیچ آگاهی از این که تا چه حد اجرای این طرح ناممکن ویا خنده دار ممکن است باشد، نداشتند.

سراشیبی این خیابان به حدی تند است که در قسمت فوقانی آن به جای اسفالت، ازسیمان استفاده شده است زیرا استفاده از آسفالت و مواد معمول در تسطیح خیابان ها استفاده می شود در فصل گرم ذوب شده و به دلیل شیب تند، به پایین سرازیر می‌شود.

 

منبع: aftabir

دسته ها: جهانگردی

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.