شماره تلفن تماس با ما

051-34227301

 

My title

سفر به قبرس با هزينه كم

سفر به قبرس با هزينه كم

این روزها خیلی ها مشغول تدارک رفتن به سفارت آمریکا برای گرفتن ویزا هستند و چند نفر از دوستانم هم با من تماس گرفته اند و در مورد چگونگی مصاحبه و این جور چیزها از من پرسیده اند

سفر کم خرج به قبرس این روزها خیلی ها مشغول تدارک رفتن به سفارت آمریکا برای گرفتن ویزا هستند و چند نفر از دوستانم هم با من تماس گرفته اند و در مورد چگونگی مصاحبه و این جور چیزها از من پرسیده اند. بسیاری از دوستان به سفارت آمریکا در قبرس می روند. همان طور که می دانید قبرس کشور گرانی است. من از آنجایی که عقیده دارم کم خرج کردن در یک سفر کاری و اینچنینی نه تنها کار خوبی است بلکه خیلی هم ضروری است و برخلاف بعضی ها که فکر می کنند قبرسی ها از ما ایرانی ها به دلیل کم خرج کردن خوش شان نمی آید، راهنمایی مختصری از یک سفر کم خرج به قبرس برای مصاحبه ویزای آمریکا اینجا می نویسم.

۱) بلیت و ویزای قبرس: برای بلیت همیشه بازی های جدید وجود دارد و همین طور برای ویزای قبرس به همین دلیل در این باره نمی نویسم چون شاید تجربه من به جای کمک، گمراه کننده باشد. سعی کنید بلیت را از ارزان ترین جایی که می توانید بگیرید. یادتان باشد که پرواز کوتاه تر با ترانزیت کمتر را در اولویت قرار بدهید. زمان برای شما بیشتر از پول ارزش دارد.

۲) محل اقامت: من برای اقامت شهر لارناکا را به دلیل ارزانی بهتر می دانم. هتل فرانجورجیو را هم به همه پیشنهاد می کنم چون هم پاتوق ایرانی ها شده، هم اینترنت دارد، این خیلی مهم است به خصوص در گرمای تابستان آنجا و آن هزینه های بالا. اگر بخواهی یک ای میل ساده بزنی باید هزار دردسر بکشی. یادتان باشد که به شدت از هتل های دور بپرهیزید و همان حوالی ساحل لارناکا هتل بگیرید. نکته خوب فرانجورجیو این است که هتل آپارتمان است و شما می توانید غذای خودتان را بپزید.

هتل آپارتمان های دیگری هم در لارناکا هست که امکان پختن غذا را به شما می دهد. حتماً در مورد وجود اینترنت و مجانی بودنش بپرسید. من اصلاً توصیه نمی کنم که کنسرو با خودتان از ایران ببرید بلکه پیشنهادم این است که آنجا غذای سالم درست کنید و بخورید. چطور؟ راهش ساده است؛ مواد غذایی را از جایی بخرید که خود مردمان قبرس خرید می کنند. آنها با چهار برابر قیمت کنار ساحل خرید نمی کنند بلکه مراکز خریدشان اندکی فاصله دارد. (در پایین توضیح داده ام) در نقشه هتل فرانجورجیو را با دایره قرمز مشخص کرده ام. یادتان باشد هر شهر جدیدی که می روید، حتماً نقشه آن شهر را بگیرید و سعی کنید هر چه بیشتر خیابان هایش را کشف کنید.

۳) خرید آب: آنجا گرم است. باید مرتب آب بنوشید و بهتر است برای آب آشامیدنی از بطری های آب یک لیتری استفاده کنید. بسته های شش تایی آن را می توانید با حدود یک پوند بخرید. چون سنگین است نمی توانید آن را مدت طولانی حمل کنید برای همین پیشنهاد می کنم به نصف قیمت آب در هتل، از مغازه ای که در غرب خیابان Evanthias هست خرید کنید

(در نقشه علامت زده ام).

۴) خرید مواد خوراکی: روزهای یکشنبه (اگر درست خاطرم باشد) در لارناکا دقیقاً شرق کلیسای معروفش چیزی شبیه جمعه بازار است. می توانید میوه های ارزان و Organic را آنجا بگیرید. اما اگر میوه خور قهاری هستید، باید به سمت دیگری بروید. در نقطه قسمت بالای نقشه (شرق) قسمتی را با دایره قرمز مشخص کرده ام. اینجا فروشگاه زنجیره ای Carrefour است که فروشگاه عظیم دوطبقه است و همه چیز را در آن با قیمت مناسب پیدا می کنید. اگر دوبی رفته باشید مشابه اش را آنجا دیده اید یا می توانید با فروشگاه های شهروند تهران مقایسه اش کنید. هر نوع مواد خوراکی (یا پوشاکی و“) که احتیاج داشته باشید را می توانید از اینجا بخرید. از غذاهای نیمه آماده تا گوشت تازه. غرفه ای هم دارد که غذای تازه پخت ارائه می کند که بسیار عالی است. برای مقایسه قیمت بگویم که قیمت یک مرغ بریان در آنجا سه پوند بود که غذای حداقل ۴-۳ نفر است. Carrefour میوه هم دارد اما کمی گران است. روبه روی این فروشگاه، فروشگاه دیگری است که مثل بازارهای میوه و تره بار خودمان می ماند و پر از میوه های تازه و ارزان است.

۵) رفتن به مرکز خرید Carrefour:

بین هتل ها (ساحل لارناکا) و این مرکز خرید ۲۰،۳۰ دقیقه پیاده راه است. مرکز خرید ساعت ۳۰/۸ شروع به کار می کند و برای اینکه به تیغ آفتاب نخورد بهتر است ساعت هشت بعد از صبحانه عازم شوید. پیشنهاد می کنم چند نفری با هم بروید. در این صورت با یک بار رفتن به فروشگاه می توانید مواد غذایی مورد نیاز طول سفرتان را تهیه کنید.

۶) رفتن به نیکوزیا: این مورد را به کسانی پیشنهاد می کنم که برای Pickup ویزا برای دومین بار به قبرس می روند چون استرس ندارند. اتوبوس های تورها یا آن

Travel Express معروف برای رفت و برگشت به نیکوزیا ۱۰ یا شش پوند از شما طلب می کنند اما شما اگر ساعت ۳۰/۶ صبح بیدار شوید، روبه روی هتل سان هال (در بلوار آتن) اتوبوس های نیکوزیا هستند که با پنج پوند شما را ساعت ۴۰/۷ به نیکوزیا می رسانند و برمی گردانند. در نیکوزیا هم با ۱۰ دقیقه پیاده روی می توانید به سفارت آمریکا برسید و هم اندکی شهر را بگردید. سفارت آمریکا به انتهای خط اتوبوس ها بسیار نزدیک است.

۷) غذای حلال: اگر دنبال غذای حلال می گردید، کنار قلعه ای که در انتهای بلوار آتن است می توانید مسجدی را ببینید. روبه روی مسجد یک رستوران لبنانی است که غذای حلال سرو می کند. رستوران های لبنانی دیگری نیز در لارناکا است و معمولاً رستوران های لبنانی غذای حلال دارند.کافی است بپرسید.

سال گذشته حدود ۱۲۰ دلار در یک هفته برای زندگی در کنار ساحل لارناکا خرج کردم البته دو وعده را بیرون غذا خوردم (mezze و اینها) و کلی ولخرجی های دیگر هم کردم. حتی یک کنسرو هم با خودم نبرده بودم.

 

 

منبع: http://www.aftabir.com

دسته ها: جهانگردی

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.