شماره تلفن تماس با ما

051-34227301

 

My title

اول ویزا بگير بعد بلیت بخر

اول ویزا بگير بعد بلیت بخر

تا پیش از آن که کامپیوتر به خانه ها راه پیدا کند، برای انجام بسیاری از کارها از جمله گرفتن ویزا مردم باید زمان زیادی را درصف های طولانی پشت در سفارتخانه های فعال در تهران سپری می کردند اما امروزه کامپیوتر و دنیای اینترنتی بسیاری از کارها را آسان کرده است به طوری که حتی سفارت انگلیس در تهران نیز اقدام به ارایه فرم ویزا از طریق اینترنت کرده است. البته این اتفاق علاوه بر این که موجب صرفه جویی در وقت شده است دست دلالان و فروشندگان فرم ویزا در خارج از سفارتخانه ها را نیز کوتاه کرده است.

در سایت یک سفارت در تهران درخصوص مراحل و مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا آمده است:

● به چه دلیل باید مدارکی را همراه با تقاضای خود ارایه دهم؟

طبق مقررات جهانی، این وظیفه شماست که افسر ویزا را متقاعد کنید که شرایط لازم برای دریافت ویزا را دارید. هدف ما این است که تقاضای شما را بدون مصاحبه بررسی کنیم، بنابراین اطمینان حاصل کنید که هنگام ارایه درخواست ویزا مدارک لازم را تا حد امکان ارایه داده اید. چنانچه مدارک لازم را ارایه ندهید ممکن است درخواست تان بدون مصاحبه رد شود. تا حد امکان مدارکی را ارایه دهید که قابل بررسی توسط شخص دیگری باشد. برای مثال بررسی این که خط تلفن همراه واقعا به شخص مورد نظر تعلق دارد ممکن است مشکل باشد، در حالی که انجام همین بررسی در مورد تلفن ثابت آسان تر است.

متوجه هستیم که ممکن است در تمام موارد قادر نباشید چنین مدارکی را ارایه دهید، اما در نظر داشته باشید که در صورت ارایه آن ها کنسولگری را در امر تصمیم گیری یاری می کنید.

● چه نوع مدارکی را باید ارایه دهم؟

شرایط هر شخص متفاوت است به همین دلیل است که فهرست ثابتی از مدارک مورد نیاز را اعلام نمی کنیم. به صورت کلی می گوییم که چه نوع مدارکی برای افسر ویزا مورد نیاز است تا متقاعد شود شرایط خاصی از مقررات مهاجرتی را دارا هستید.

به اختیار خودتان می توانید همین مدارک یا مدارک متفاوتی را ارایه دهید. باید اطلاعات موجود در زمینه تقاضای ویزای موردنظر را مطالعه کنید. لطفا اطمینان حاصل کنید تمامی مدارک و نامه های لازم را همراه با تقاضای خود ارایه می دهید و از ارسال، فکس کردن و ارایه مدارک به صورت مجزا خودداری کنید.

● آیا کپی مدارک قبول است؟

در صورت امکان اصل مدارک را ارایه دهید. بررسی اصل مدارک آسان تر از کپی آن هاست اما می دانیم که به دلیل ارزش برخی مدارک، ممکن است تمایلی برای ارایه آ ن ها نداشته باشید. در چنین شرایطی یک کپی با کیفیت مناسب از مدرک ارایه دهید. اصل مدارک را می توان برای اطمینان از این که تغییری در آن صورت نگرفته است بررسی کرد. همچنین در صورت امکان مدارک خود را پرس یا جلد پلاستیکی نکنید.

● آیا مدارک غیر زبان انگلیسی مورد قبول هستند؟

خیر. افسر ویزایی که در مورد درخواست ویزا تصمیم گیری می کند، مدارکی که به زبان انگلیسی ترجمه نشده باشند را مورد بررسی قرار نخواهد داد.

● آیا مدرکی هست که ارایه آن ضرورتی نداشته باشد؟

لطفا کارت اعتباری و یا اصل بلیت هواپیما را ارایه نکنید.

● چنانچه مدارک توصیه شده را ارایه نکنم چه اتفاقی خواهد افتاد؟

در صورتی که مدارک توصیه شده را ارایه نکنید، افسر ویزا قادر نخواهد بود صلاحیت تان برای دریافت ویزا را مورد بررسی قرار دهد و در نتیجه ممکن است درخواست تان رد شود.

● برای تقاضای روادید فرزندم چه باید بکنم؟

چنانچه فرزند شما کمتر از ۱۸ سال دارد، نه تنها باید شرایط مقررات مهاجرت را دارا باشد، بلکه باید ثابت شودکه ایشان والدین و یا قیمی جهت مراقبت از خود دارد. همچنین هماهنگی مناسب جهت سفر ایشان به کشورما از نظر سفر، اقامت و مراقبت از ایشان باید انجام شود. از تاریخ ۱۲ فوریه ۲۰۰۶، نام فرد بزرگسالی که همراه کودکان سفر می کند در روادید آن ها ثبت می شود و کودکان باید همراه آن فرد بزرگسال سفر کنند. چنانچه برنامه های سفر تغییر کند، باید متناسب با آن سفر تقاضای ویزای جدیدی ارایه شود.

● چگونه می توانم تقاضای خود را ارایه دهم؟

سفارت ما در تهران از این پس تنها درخواست متقاضیان ویزا را به صورت آنلاین دریافت می کند. باید فرم درخواست ویزا را در... تکمیل کرده و یک نسخه چاپ شده از آن را به همراه دیگر مدارک هنگام مراجعه به سفارت تحویل افسر ویزا دهید. لطفا توجه داشته باشید که هنگام ارایه تقاضا، باید در ایران باشید. در مدت زمان مناسب تقاضا را بررسی می کنیم و به خاطر داشته باشید که در مواقع شلوغ سال، بررسی تقاضا و تصمیم گیری ممکن است بیش تر به طول بینجامد. توصیه این است که پیش از صدور روادید خود اقدام به تهیه بلیت نکنید.

● برای تقاضای ویزای غیر اقامت چه مدارکی باید ارایه دهم؟

گذرنامه ای که حداقل شش ماه اعتبار داشته باشد. ویزای شما یک صفحه کامل را خواهد گرفت، بنابراین گذرنامه شما باید یک برگه کامل (پشت و رو) خالی داشته باشد که روی آن هیچ ویزا، مهر و یا برچسبی زده نشده باشد.

 

 

 

منبع: http://www.aftabir.com

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.