شماره تلفن تماس با ما

051-34227301

 

My title

سفرهای رویایی دور تا دور اروپا

سفرهای رویایی  دور تا دور اروپا

اگر مطمئن شویم خدماتی وجود دارد که با هزینه معقول ما را مثلاً ۲۲ روز دور اروپا می‌چرخاند و در ارتباط مستقیم با بطن فرهنگ مردم این سرزمین‌ها قرار خواهیم گرفت، آن وقت چنین طرحی ارزش برنامه‌ریزی خواهد داشت.گروه مسافرتی ایوار Eavar در تهران تجربه برگزاری چنین گشت‌هایی را دارد.

تجربه سفرهای جمعی و گروهی آن هم در سرزمین‌های دوردست برای ما ایرانیان چندان آشنا نیست. اما اگر مطمئن شویم خدماتی وجود دارد که با هزینه معقول ما را مثلاً ۲۲ روز دور اروپا می‌چرخاند و در ارتباط مستقیم با بطن فرهنگ مردم این سرزمین‌ها قرار خواهیم گرفت، آن وقت چنین طرحی ارزش برنامه‌ریزی خواهد داشت.

به ویژه برای قشر جوان و دانشجو که بیش از هر زمان دیگری در دنیای جهانی شده امروز در تکاپوی جذب تجربیات دیگر ملت‌هاست. گروه مسافرتی ایوار Eavar در تهران تجربه برگزاری چنین گشت‌هایی را دارد.در سال ۷۸ به مدیریت علی هاشمی طرحی را بنیان نهاد تا سفرهای گروهی دانشجویی در کشور ممکن شود.

هر چند این برنامه در آن زمان به گونه‌ای خام شکل گرفت اما همان پایه‌ای شد که امروز شرکت ایوار به طور رسمی فعالیت می‌کند و گستره فعالیت خود را وسیع‌تر کرده است به‌طوریکه جذب دانشجویان خارجی به ایران را در برنامه آینده خود دارد. ماهنامه سفر گزارشی از این گشت مسافرتی تهیه کرده است که می‌خوانید.

آزاد یوسف‌زمانی مدیرعملیات گروه مسافرتی ایوار درباره پیشینه مسافرت‌های دانشجویی به دور اروپا در کشور گفت:‌" این مجموعه از سال ۷۸ به صورت آماتوری شروع به‌کار کرد و گروهی از دانشجویان دانشگاه علم و صنعت به صورت تورهای دانشجویی از طریق زمینی به دور اروپا سفر کردند. مشکلات برای شروع کار زیاد بود و طراحی تور و برنامه‌ریزی آن، سختی‌های خاص خود را به همراه داشت.

تجربه اول در سال ۷۹ از طریق دانشگاه علم و صنعت و تجربه دوم در نوروز ۸۰ با همکاری جهاد دانشگاهی ادامه داشت تا اینکه به این کار روند حرفه‌ای‌تری حاکم شد. در سال ۸۲ به صورت یک شرکت گردشگری ادامه فعالیت دادیم و در سال ۸۵ با تصمیم بر گسترده‌تر کردن فعالیت‌ها، مجموعه ایوار با نام دفتر خدمات مسافرتی "اَسرا پرواز" و نماینده انحصاری مجموعه هتل‌های Accor در محل فعلی افتتاح شد.

تا به امروز خدمات این شرکت مورد اقبال اقشار مختلف جامعه به‌خصوص جوانان قرار گرفته است.

یوسف‌زمانی گفت: " واقعیت قضیه این است که همیشه احساس می‌کنیم این صنعت جای پیشرفت زیادی دارد بنابراین به موضوع صنعت گردشگری کاملا دقیق و حرفه‌ای نگاه می‌کنیم.

در کنار بحث تور توانستیم نماینده رسمی صدور برگه ذخیره هتل برای هتل‌های زنجیره‌ای "آکورACCOR-" را به دست آوریم و اسرار پرواز (ایوار) تنها شرکتی در ایران است که می‌تواند با تاییدیه رسمی، برگه رزرو این مجموعه هتل را صادر کند.

"آکور" مجموعه‌ای از هتل‌هاست که حدود ۴۲۰۰ هتل و اقامتگاه ساحلی با درجه‌بندی‌های متنوع (از ۲ تا ۵ ستاره) را در سراسر جهان زیر پوشش دارد. هتل‌های سوفیتل، نووتل و مرکور و ایبیس از زنجیره‌‌های مهم این مجموعه هستند.

وی درباره تورهای دور اروپا گفت: "عموماً قشر جوان و دانشجو از تورهای ما استقبال می‌کند و نوع بسته پیشنهادی بیشتر برای آنان حس ماجراجویانه دارد زیرا محاسبه می‌کنند که به فرض ۲۲ روز یا ۳۶ روز در اروپا خواهند بود و بسیاری از کشورها را خواهند دید."

یوسف زمانی خاطرنشان کرد: "در نوروز امسال ما ۱۷۰ نفر مسافر در ۴ بسته مختلف داشتیم. این تورها به‌صورت هوایی، زمینی، دریایی برگزار می‌شوند. به این صورت که بیشترین مسافت در این تورها زمینی، عمدتاً با اتوبوس و در بعضی مسیرها با قطار طی می‌شود. مسیرهای دریایی هم با کشتی‌های مسافربری و بین کشورهایی انجام می‌شود که عموماً خطوط کشتیرانی فعالی دارند مثل مسیر بین یونان تا ایتالیا،‌ انگلیس تا اسپانیا یا هلند تا اسکاتلند، مسیرهای هوایی هم در حقیقت بخش ورود و خروج به اروپا را شامل می‌شود".

وی در مورد دسته‌‌بندی تورهای ایوار گفت: " ما برای گسترده کردن طیف مخاطبان این تورها، مصمم به دسته‌بندی این تورها بر مبنای تعداد روز و درجه خدمات گشتیم. تورهای ما درحال حاضر به سه دسته تقسیم می‌شوند: تورهای درجه عادی که معمولاً بلندمدت هستند و با اقامت در هتل‌های ۳ ستاره، تورهای درجه یک که در هتل‌های ۴ ستاره اقامت دارند و با خدمات بیشتری نسبت به تورهای درجه عادی، و تورهای درجه لوکس که اقامت‌هایشان در هتل‌های ۵ ستاره درنظر گرفته شده و خدمات بیشتری را نسبت به دو گروه قبل دریافت می‌کنند.

دانشجویان و جوانان بیشتر از تورهای درجه عادی استقبال می‌کنند زیرا می‌توانند با پرداخت هزینه کمتر کشورهای بیشتری را ببینند. مخاطب تورهای درجه یک بیشتر خانواده‌ها هستند و از آنجائی که این تورها از نظر زمانی کوتاه‌تر از سایر تورها هستند، بسیاری از کسانی که وقت کمتری برای سفر دارند مسافران این تورها هستند. و نهایتاً تورهای درجه لوکس به دلیل نوع خدمات و هزینه‌ها مخاطبان خاص‌تری دارند".

وی درباره اخذ روادید شنگن گفت: "از آنجا که ما از طریق رایزنی فرهنگی برای اخذ روادید شنگن اقدام می‌کنیم، چارچوب‌های مشخصی برای گرفتن روادید وجود دارد. ارتباط ما با سفارت‌ها بر مبنای اعتماد و صداقت بوده و از سال ۷۸ تا به حال رابطه خوبی با سفارتها برقرار کردیم و هیچ نکته منفی در کارنامه ایوار وجود ندارد.

در کنار بحث روادید، اخذ بیمه نامه بین‌المللی مسافرتی نیز به عهده ماست. مسافران ما تا سقف ۵۰ یورو بیمه خدمات درمانی و حوادث می‌شوند که معمولاً بیمه‌ها از شرکت آکسا یا sos درخواست می‌شوند.

وی درباره تضمین‌هایی که گروه ایوار از مسافران برای خروج از کشور اخذ می‌کند گفت: " آنها ضمانت کافی برای خروج در اختیار گروه ما قرار خواهند داد ضمن اینکه گذرنامه‌های مسافران به دو دلیل نزد ما در طول سفر قرار خواهد گرفت تا هم بحث ضمانت باشد و هم اطمینان از اینکه گذرنامه‌ شخصی در طول مسیر گم نشود تا مشکلاتی برای کل گروه ایجاد نگردد.

بنابراین برای اشخاص یک کارت هویت صادر می‌کنیم و در تمام مدت تور گذرنامه آنها نزد ما قرار خواهد داشت."

وی درباره برنامه‌های آینده این گروه مسافرتی یادآور شد:‌ "ارتباطاتی را با دانشگاههای خارجی شروع کرده‌ایم تا گروه‌های دانشجویی خارجی را به ایران بیاوریم. این روش موجب مبادله فرهنگی بین دو کشور می‌شود. همچنین آمادگی همکاری با گروه‌های دانشجویی، فرهنگی و هنری کشور برای اجرای تورهای خاص در اروپا را داریم. همچنین برای سال ۲۰۰۸ برای برگزاری تورهای استرالیا،‌ آفریقای جنوبی، ونزوئلا و کوبا برنامه‌ریزی می‌کنیم."

 

 

منبع: http://www.aftabir.com

دسته ها: جهانگردی

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.