شماره تلفن تماس با ما

051-34227301

 

My title

دارویی به نام آب گرم در سرعين اردبيل

دارویی به نام آب گرم در سرعين اردبيل

كمتر كسی پیدا می‌شود كه اهل سفر باشد و تنی به آب‌های معدنی سرعین نزده باشد.

آب و هوای معتدل و دلپذیر اولین جاذبه‌ای است كه بعد از ورود به شهر سرعین، گردشگران از آن بهره‌مند می‌شوند اما مهم‌ترین جاذبه سرعین آب‌های گرم معدنی است كه در ایام تابستان مسافران زیادی را به خود جذب می‌كند.

سرعین دو مجتمع آب‌درمانی بزرگ دارد و از نظر رستوران و سفره‌خانه سنتی و امكاناتی از این دست با مشكلی مواجه نیست و می‌تواند رضایت خاطر گردشگران را جلب كند چرا كه به علت حجم بالای مسافر، مشاغل خدماتی مانند هتل یا مهمانسراداری و رستوران‌داری یكی از مشاغل اصلی مردم سرعین است. از سوغاتی‌های شهر سرعین نیز می‌توان به عسل كه معروف‌ترین سوغاتی اطراف سبلان است اشاره كرد همچنین حلوای سیاه كه خاص استان اردبیل است در این شهر عرضه می‌گردد.

فصل تابستان بهترین زمان برای مسافرت به سرعین است، بنابراین در این ایام بازار تورهای سرعین بسیار داغ است و علاقه‌مندان می‌توانند از تورهای سرعین به صورت زمینی یا هوایی استفاده كنند.

كم‌هزینه‌ترین تورهای سرعین تورهای ۲ شب و ۳ روزه زمینی هستند. این تورها ۶۸ تا ۸۶ هزار تومان قیمت دارند و مسافران خود را در یك هتل ۳ ستاره و یا هتل آپارتمان اسكان می‌دهند و با صبحانه و ناهار از آنها پذیرایی می‌كنند و در برنامه خود استفاده از آب گرم، گشت در طبیعت و دیدنی‌های سرعین، جنگل گیسوم و بازارهای مرزی آستارا را جای داده‌اند.

داشتن ناهار، ناهار و صبحانه منوی باز یا بسته و هتل ۳ ستاره یا هتل آپارتمان باعث تفاوت قیمت این تورها شده است اما اگر قصد مسافرت هوایی داشته باشید و بخواهید از امكانات فوق استفاده كنید باید ۱۲۵ تا ۱۴۰ هزار تومان بپردازید.

دسته دوم تورهای سرعین تورهای مشترك سرعین، اردبیل و آستارا هستند این تورها ۳ شب و ۴ روزه برگزار می‌شوند و با توجه به مدت زمان بیشتر به مراتب گشت كامل‌تری دارند. این تورها یك روز به سرعین، یك روز به اردبیل و یك روز را هم به آستارا و بازارچه‌های مرزی آن اختصاص می‌دهند. البته اكثر این تورها بازدید از تالاب انزلی را نیز در برنامه خود جای می‌دهند. این تورها اقامت در هتل ۳ ستاره و صبحانه و ناهار را در برنامه خود دارند. همراه شدن با آنها به صورت زمینی ۹۰ تا ۱۱۷ هزار تومان هزینه دارد و اگر رفت و برگشت با هواپیما باشد این مبلغ به ۱۷۰ تا ۱۸۰ هزار تومان افزایش می‌یابد.

ناگفته نماند هیچ كدام از این تورها هزینه ورودیه شما به مجتمع‌های آب گرم را نمی‌پردازند و این مبلغ (۱۵۰۰ تومان) به عهده خود شماست. نكته دوم در مورد خرید سوغاتی است، اگر قصد خرید دارید فراموش نكنید بهترین عسل، عسل بهاره است و البته عسلی كه یك سال از تولید آن گذشته باشد خواص خود را از دست داده است.

 

 

منبع: http://www.aftabir.com

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.