شماره تلفن تماس با ما

051-34227301

 

My title

توصیه هایی برای سفر زمینی

توصیه هایی برای سفر زمینی

برای موفقیت آمیز بودن مسافرت با کودکان برنامه ریزی بیشتری نیاز است اما در عوض نتیجه ای بسیار عالی دربر خواهد داشت. سفر و دیدن مکانهای تاریخی میتواند برای کودکان بسیار جذاب باشد، آنها از نزدیک با آب و هوا، دیدنیهای طبیعی و بناهای تاریخی آشنا خواهند شد و تاریخ و جغرافیا برایشان از حالت درس خارج شده و به واقعتی ملموس تبدیل خواهند شد.

اما برای اینکه از موفقیت سفر به خصوص سفر با وسیله شخصی، مطمئن شوید، نکته هایی وجود دارد که توسط بهترین کارشناسان گردشگری جمع آوری شده است و در اینجا به مهمترین آنها اشاره خواهیم کرد:

● بار سفر هوشمندانه

۱) لباسهایی را با خود بردارید که در مواقع مختلف قابل استفاده باشد. نیاز به مراقبت خاص (مانند خشکشویی یا اتو) نداشته و راحت باشد. پارچه های تیره و نقش دار دیرتر کثیف "به نظر" میرسند اما رنگهای روشن کوچکترین لکه را نشان میدهند.

۲) البسه ای انتخاب کنید که راحت شسته و سریع خشک شوند. لباسهای گرم از جنس کرک پلی استر بهتر از پلوورهای کلفت هستند زیرا بسیار سبکتر بوده، جای کمی اشغال میکنند و زود خشک میشوند.

۳) نزدیکترین امکان برای شستن لباسها را در نظر بگیرید. اگر تا سه روز فرصت و امکان شستن البسه را نخواهید داشت، برای هر نفر به اندازه ۳ روز لباس زیر و رو بردارید و یک دست لباس برای مواقع ضروری هم به آن اضافه کنید.

۴) تغییر شدید هوا در فصل بهار را فراموش نکنید و حتی اگر عازم منطقه ای گرمسیر هستید، یک لباس گرم، بارانی یا چتر همراه داشته باشید.

۵) لباسها را به ترتیبی که لازم خواهید داشت در چمدان بچینید تا مجبور نشوید قبل از خواب تمام چمدان را خالی کنید و لباس خوابتان را بیرون بکشید.

۶) یک جعبه دارو و کمکهای اولیه سفری در داخل خودرو و دم دست قرار دهید که شامل چسب زخم بندی، ژل ضد عفونی کننده، قرص ضد تهوع و مسکن باشد. از دستمال مرطوب و ضد عفونی کننده نیز غافل نشوید.

● برای کودکان

۱) لباسهای کودکان خردسال را یک جا و در یک ساک بگذارید تا از تعداد چمدانها کاسته شود.

۲) از آنجایی که قطعات البسه کودکان کوچک است، یک دست لباس کامل شامل لباس زیر، بلوز، شلوار و جوراب را در یک کیسه قرار دهید، هنگام تعویض لباس هم البسه کثیف را در همان کیسه قرار داده در ساک بگذارید. میتوانید برای هر یک از بچه ها کیسه ای با رنگ متفاوت بردارید.

۳) لباس کودک زود کثیف میشود و اگر تمام قطعات لباسی که انتخاب میکنید با هم هماهنگی داشته باشند میتوانید در صورت کثیف شدن شلوار یا بلوز، تنها همان قطعه لباس را عوض کنید و مجبور به تغییر لباس کامل او نشوید.

۴) پوشک، دستمال مرطوب و ژل ضدعفونی را در جایی مناسب قرار دهید تا در مواقع لزوم دم دست باشد. حتما یک کیسه برای پوشکهای خیس و پتوی کوچکی برای زیر کودک همراه بردارید.

۵) فرزندان بزرگتر خود را در انتخاب لبلس شریک کنید تا هم بعد اعتراض نکنند و هم چمدان بستن را یاد بگیرند. در تعداد و نوع البسه ای که بر میدارند نظارت داشته باشید.

● آماده کردن خودرو

۱) داخل خودرو و همچنین صندوق عقب آنرا کاملا تمیز کرده و هر وسیله اضافی را از آن خارج کنید و از سالم بودن چراغ صندوق عقب مطمئن شوید.

۲) در صورت امکان شب قبل از سفر، بارها را در خودرو بگذارید، این کار بسیار بیشتر از آنچه فکر میکنید وقت گیر است. به این ترتیب میتوانید صبح اول وقت حرکت کنید.

۳) همه بارها را جمع کنید و بنابر اولویت استفاده آنها را داخل صندوق عقب قرار دهید. فرموش نکنید، هر باری که دیرتر در صندوق گذاشته شود، دم دست تر خواهد بود.

● مواردی که باید دم دست باشند

۱) یک ساک کوچک شامل نوشیدنی و خوراکی های سبک زیر صندلی جلو قرار دهید تا بدون نیاز به توقف به آن دسترسی داشته باشید. یک کیسه برای زباله ها هم همراه بردارید.

۲) همراه داشتن لوازم پیک نیک شامل بشقاب و لیوان کاغذی، کارد و چنگال پلاستیکی، ساندویچ سرد، نوشیدنی، میوه و یک پتو برای نشستن، علاوه بر کاستن از مخارج بالای رستوران و سالم بودن، به سرعت سفرتان هم اضافه میکند.

۳) دستمال مرطوب و خشک را فراموش نکنید.

۴) برای راحت بودن کودکان حتما پتوی مورد علاقه وو اسباب بازی محبوشان را داخل خودرو بگذارید تا هم سرگرم شده و هم بتواند چرتی بزند.

۵) چراغ قوه را دم دست بگذارید.

● پرسش "کی میرسیم؟" را به حداقل برسانید.

۱) مقداری اسباب بازی و بازیهای مختلف همراه داشته باشید، اما از آوردن بازیهای با قطعات ریز و موادی که موجب کثیفی میشوند(مانند خمیر) خودداری کنید. اگر به هر کودک یک جعبه کفش بدهید تا وسایل مورد علاقه اش را بردارد، مشکلی نخواهید داشت.

۲) بازیهای گروهی میتوانند گذر زمان را برای همه مطبوعتر کنند. بازی با کلمات و اعداد، بازیهایی با مهره های آهن ربایی مانند منچ و تخته نرد و حتی تعریف کردن لطیفه، خاطره و چیستان میتواند بسیار سرگرم کننده باشد.

۳) برای کودکان نوار موسیقی و قصه بیاورید. اگر بتوانید یک ضبط صوت کوچک با گوشی برایشان بیاورید بسیار بهتر است.

۴) هر از کاهی توقف کنید، هر چند زمان سفر طولانی تر میشود، اما سفر با شادی و بدون مشکل انجام میشود. بگذارید کودکان کمی بدوند، بازی کنند و یک خوراکی بخورند. سپس راه را ادامه دهید و مطمئن باشید تا مدتی نخواهند پرسید "کی میرسیم؟"

 

 

منبع:

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.