شماره تلفن تماس با ما

051-34227301

 

My title

اتاق های خوشبو و میهمانان راضی در هتل ها

اتاق های خوشبو و میهمانان راضی در هتل ها

هتل‌ها محصولات و تكنیك‌های بیشماری را برای كنترل بوهای منزجر كننده به كار می‌برند. به خصوص بوی دود كه یكی از رایج‌ترین شكایتهای میهمانان است.

بعضی از هتلداران می‌گویند: تجهیزاتی مثل ماشین‌های اُزُن و لامپ‌های ویژه، موثر هستند. در حالی كه بقیه معتقد به اسپری‌هایی هستند كه بوها را از هوا جذب و یا برطرف می‌كنند- بسیاری از گردانندگان هتل‌ها می‌گویند: ماشین‌های اُزُن در رفع بوهای به خصوص بوی دود بهترین هستند. دستگاه را برای ۳۰ دقیقه تا ۱ ساعت درون اتاق می‌گذارند و هرگونه بویی از اتاق برطرف می‌شود.

«جیسون پاول» مدیر اتاق‌داری هتل «هارد راك» در لاس‌وگاس می‌گوید: ما این ماشین‌ها را در زمانی كه كسی در یك اتاق «استعمال دخانیات ممنوع» سیگار كشیده باشد استفاده می‌كنیم. این ماشین بوی تازه و عادی اتاق را دوباره باز می‌گرداند. اگر بوی دود خیلی شدید باشد (مثل سیگار برگ)، خدمه هتل «هارد راك» بعد از استفاده از ماشین ازن كمی اسپری استفاده می‌كنند تا هوا را تازه كند. و علاوه بر شستن ملحفه‌ها طبق جدول هر روزه، اسپری مخصوص پارچه (ملحفه) در كل اتاق می‌زنند.

«فرانك نیكولاس» مدیر «هالیدی این» در وال استریت نیوریورك می‌گویدك به منظور كنترل بوی دود، ما در هر اتاق دستگاه ازن قابل اتصال به پریز داریم. هنگامی كه میهمان در اتاقش است نمی‌توانید از ژنراتور ازن در اتاق استفاده كنید، بنابراین داشتن چنین وسیله‌ای امكان استفاده كاربردی از آن را به ۲۴ ساعت در روز می‌رساند.

این دستگاه‌ها بین ۷۰ تا ۱۰۰ دلار قیمت دارند و ایمنی آنها به نحوی است كه كسی نمی‌تواند آنها را سرقت كند همچنین رضایت مشتری را هم برآورده می‌كنند.

«نیكولاس» می‌گوید: مشتریان بیش از پیش از اتاق‌هایشان احساس رضایت می‌كنند و دیگر درخواست تعویض اتاق نمی‌كنند.

تكنولوژی نسبتاً جدید دیگری كه توجه هتلداران را جلب كرده است، لامپ چراغی است كه باكتری‌های هوازی را می‌كشد و بو را می‌زداید. این لامپ چراغ مارپیچی شكل ۲۳ وات، با دی‌اكسید تیتانیوم روكش شده است و وقتی هوا از درون آن می‌گذرد، اكسیداسیون صورت می‌گیرد كه به میكروبها حمله كرده و با متلاشی كردن DNA آنها را نابود می‌كند.

«ویلیام استون» رییس شركت لامپ‌های ازن می‌گوید: برخلاف اسپری‌ها كه فقط مانع استشمام بو می‌شوند این لامپ‌ها در واقع بو را و نیز باكتری‌های مضر را از بین می‌برند.

«اِد دیكسون» سرپرست تاسیسات تفریح‌گاه «آملیا» در جزیره «آملیا»، فلوریدا كه این لامپ‌ها را برای مدت یك ماه استفاده كرده است، می‌گوید: ما كالاهای زیادی را استفاده كرده‌ایم اما این (لامپ‌ها) بهترین بوده است.

«دیكسون» اضافه می‌كند: در گذشته، این تفرجگاه از اسپری‌ها و ماشین‌های ازن استفاده می‌كرد و تهویه‌های اتاق‌ها ۲۴ ساعت روشن بودند. هیچكدام از آن روش‌ها جواب نمی‌داد. اسپری‌ها فقط مانع از استشمام بو می‌شدند، در حالی كه این لامپ‌ها اگر برای یك یا دو ساعت در روز روشن بمانند بو را به كلی از بین می‌برند.

 

 

منبع: http://www.aftabir.com

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.